Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szívdobogás érzéssel küzdök a...

Hyron kérdése:

Szívdobogás érzéssel küzdök a covid után közel 2 hónapja, szeretném kikérni a részletes véleményeteket? (megjegyzést olvassatok!)

Figyelt kérdés

Covidot anyámmal vészeltem aki a teszt után elkezdte mondogatni hogy igy bele lehet halni ilyen olyan szövődmények stb. 2 nappal rá nagyon erős szívdobogás érzés volt a nap teljes szakaszában rögtön elmentünk ekg-ra, normális volt,

vérnyomásom 140 90 volt akkor. Eltelt 2 3 hét mikor megelégeltem és elmentem egy szív ultrahangra ahol elmondta a doktornő hogy rendes egészséges szívem van nincs baja, adott beutalót vérképre ahova elmentem utána pár napon belül és a vas hiányon kívül semmi mást nem találtak (erre mar azota szedek vasat). Ezek a kivizsgalasok 1 hónapja voltak azota drasztikusan javult a szívdobogás érzés, de meg néha érzem. Napközben iskolába járásnál elő se jön, itthon felállások utáni megállásoknál érzem de ezen kivul nem igazán. emellett napközben 85 90 es pulzussal ülök itthon is illetve 37.0 37.1 es hőmérsékletem van. Este fele mintha igy kicserélnék a dolgokat pulzusom tök normális lesz 66-77 között szívdobogás érzés megszűnik.


Rengeteget kutatgadtam a neten es úgy vélem ez vmiféle stressz szorongás lehet ami kiváltja belőlem hiszen szervi bajom nincsen. Hazi orvos a pszichiáterhez küldött már a covid alatt is mert mondta hogy ez nem szívbaj (covid alatt amikor meg erősebb volt a szívdobogásom 2x 3x ébredtem fel éjszaka erős szivdobogásra 120 as pulzussal. Ezt is mondtam a Házi orvosnak erre küldött el pszichiáterhez.)


Ma már éjszakáim nyugodtak de régen 10 órát is át tudtam aludni egybe, ma már 7 nél többet nem tudok csak ha vissza alszok. Pszichiáterhez a következő héten megyek.


Rengeteget irtam tudom es köszönöm ha valaki végig olvasta.


Végső kérdéseim: rengeteg helyen olvastam hogy stressz szorongás és pánikbetegség vált ki ilyen és ehhez hasonló tüneteket szervi probléma nélkül, tényleg ez?

Ha igen a pszichiáter és a szorongásoldóval megfogok úgy gyógyulni hogy nem fogok többet szorongani és eltűnik a szívdobogás érzésem végleg? Körülbelül mennyi idő a gyógyulás egy ilyen mentalis kórból?


20/F



2022. márc. 30. 01:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért a pszichiáterrel csak óvatosan, sok a kókler a szakmban, és simán felírnak olyan szereket, amiktől csak rosszabbul leszel. első körben én egy pszichológussal próbálkoznék.

A COVID alatt az, hogy anyud riogatott, egyáltalán nem tett jót. Amit te most produkálsz, az tipikus pánikreakció. Gyakorltilag egy hamis halálközeli élményed volt, amin nem tudtad még túltenni magad.


Elmesélem, hogy én is átestem a COVID-on, csakhogy én kórházba is kerültem. Ha 2 nappal később vitetem be magam a mentőkkel, akkor valószínűleg most nem írnék Neked. Első nap a "kedves" doktornő elmondta, hogy sok esélyem nincs, nem valószínű, hogy fel fogok épülni. Nem volt kellemes úgy elaludni, hogy lehet, másnap nem ébredek fel. Aztán a másik orvos, aki őt váltotta, ő mondta, hogy még pont időben hoztak be, és semmi maradandó károsodást nem szenvedtem, 100%, hogy fel fogok épülni, bár hozzátette, hogy a teljes felépülés legalább fél év lesz. Ugyanezt mondta egy harmadik orvos is, és mint kierült, az, akihez először kerültem, szerette piszkálni az oltatlan betegeket.

De lényeg, ami lényeg, 2 hét múlva már otthon voltam, persze, még egy hónap volt, mire az erőmet visszanyertem. De azóta nagyon komoly tüneteim vannak. Néha alig kapok levegőt, holott a tüdőm teljesen helyrejött. Iszonyatos hangulatingadozásaim vannak, alvászavar, melkasi fájdalmak, miegymás. Mint kiderült, ezek pszichoszomatikus tünetek, és a COVID osztályon az első doktornő váltotta ki azzal, amit mondott.

Hogy mennyi idő egy szorongásos zavarból kigyógyulni, az egyéntől függ. Pár hónap egészen biztos kell, de lehet, hogy töb év. Én eddig háromszor voltam nagyon mélyen, mindháromszor sikerült felállnom, és mindháromszor el is hagyhattam a gyógyszereket. Persze, ehhez olyan orvos is kellett, akinek nem csak abból állt a munkája, hogy reflexből felír gyógyszereket, aztán szedd életed végéig...

2022. márc. 30. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonlóan voltam. Összevissza vert a szívem 1 hónapig nagyon rosszul voltam. Elmentem EKG illetve szívúltrahangra ott megmondták, hogy semmi bajom. Aztán helyre is jöttem. Bepánikoltam, beképzeltem, hogy meghalok. Minden nap nyomassák a hírekbe a sok dezinformációt ami hatással volt rám.
2022. márc. 30. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Ha valakinek van még bármi féle tapasztalata vagy hozzászólása nyugodtan írja.
2022. márc. 30. 19:37
 4/6 anonim ***** válasza:
Én teljesen kikészűltem - annyira féltem a covid- tól ill amit mondtak róla , aztán ugyan igxy voltam az oltással és annyi rémhírt olvastam hogy halálfélelmem lett , egyébként is nagyon alacsony a pulzusom , iígy kezdődött hogy féltem leáll a szívem , 40- alatti értékeket mértem , de pár hónapja még rosszabb a helyzett , mert kis sétára 160-170 , ill zuhanyzáskor 160 - valamint álmomban az okosórám 180 , 190 pukzust mért , most már az alacsony mellett a magastól is,félek , orcosnál nafyon soknál voltam. Jelenleg az alacsony,megoldására varok - pacemaker , de nem tudom mit tudok csinálni a magassal , azt hiszem az alacsony miatti félelem váltotta ki , tiszta őrület.
2022. ápr. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tisztázzuk, covid előtt se volt semmi pszichés bajod ? Amúgy én is olvasom sokaknál, hogy covid után depressziósak, szorongásosak lettek, szóval benne van a pakliban, de mint ahogy a fentiek is írták, óvatosan a pszichiáterrel...
2022. máj. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia Kedves Kerdezo, azota mi a helyzet veled? Hasonlo cipoben jarok...
2022. nov. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!