Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ez, hogy sokszor...

Miért van ez, hogy sokszor felejtek?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre többször tűnik fel, hogy pl.akarok keresni valamit a neten akkor hirtelen mintha kikapcsolna az agyam és ez szinte mp-ek kérdése, aztán újra eszembe jut amit akartam keresni, valamikor órák múlva jut eszembe. Most is előbb akartam keresni egy celebről videókat, akit már pár hete is néztem, így fejemben volt a előbb a név de most ismét kihagyott az agyam és elfelejtettem mit akartam megnézni. És ez sokszor van néha egy nap is. Akár úgy is, hogy pl.letettem az ágyamra a pizsama felsőmet amit a szekrénybe terveztem betenni, gyorsan még csináltam valamit közben erre mp.múlva kiment a fejemből mit is akartam, de amint megláttam, már is beugrott. Korábban is jelen volt de egyre gyakrabban van ez és kicsit aggaszt. 24 vagyok ha számít a kor. Mitől lehet, van erre valami szakszó vagy kifejezés?

2022. ápr. 1. 02:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem vagy túl fáradt vagy stresszes?

Nekem abban az időben tényleg sokszor alig tudtam gondolkodni

2022. ápr. 1. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1.Nem vagyok igazán, pont ugyanúgy érzem magam mint bármikor korábban is.
2022. ápr. 1. 03:01
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem voltál COVIDos?
2022. ápr. 1. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanilyen problémával küzdök kb 3 éve. 25 vagyok..és ahogy telik az idő egyre rosszabb. Legdurvább dolgok amik hirtelen beugranak, pl. nemrég mikor kérdezték, hogy mikor születtem, felcserélve mondtam a hónapot és a napot 7. hó 12. helyett 12.hó 7-ét mondtam és éreztem, hogy valami fura, de percekig nem jöttem rá, hogy mi, aztán mikor rájöttem h nem jó dátumot mondtam, akkor rögtön utána nem esett le h 'csak' felcseréltem, még gondolkodnom kellett h akkor mi is a jó dátum?

Akkor volt egyszer olyan h a mókusok szóba kerültek valamilyen beszélgetés kapcsán, és nem ugrott be h hogy is néz ki az az állat, és ez is hosszú percekig így volt, amég agyaltam.

A legutóbbi, ami miatt kiakadtam magamra, hogy majdnem 1 évig dolgoztam a szomszéd faluban, és a jelenlegi munkahelyemen kérdezték h hol dolgoztam és nem jutott eszembe a neve a falunak, elég kellemetlen volt.. rá kellett keresnem neten, annyira nem ugrott be..

És persze ezek mellett a szinte mindennapos apróságok, hogy mit hova tettem, mit csináltam pár órával ezelőtt, nevek elfelejtése, elkezdem a mondatot de a végére már nem tudom mit is akartam mondani, stb.

Nekem is olyan mintha hirtelen kikapcsolna az agyam és el kell telnie perceknek, még visszakapcsol.

Pedig korábban egész jó memóriám volt viszonylag.

2022. ápr. 1. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem a depresszió miatt van ugyanez amit leírtál, nagyon rossz.
2022. ápr. 1. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok,

Nekem a sok dolog , agyalás okozza.

2022. ápr. 1. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ja és hozzáteszem bipoláris zavarral küzdök, jelenleg épp egy tartósabb mély szakaszomat élem, de ha épp "fent" vagyok, akkor is ugyanígy megvannak a memóriaproblémák.

(4-es vagyok)

2022. ápr. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Covidos nem voltam. De depressziós az vagyok jelenleg.

De korábban egyáltalán nem volt ilyesmi nálam, mostanában van hogy többször felfigyelek rá.

2022. ápr. 1. 13:47
 9/10 anonim ***** válasza:
Iszol te eleget?
2022. ápr. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, mindig amennyit kell.
2022. ápr. 1. 13:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!