Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fogszabalyzason a fogorvos mi...

Fogszabalyzason a fogorvos mi alapjan tudja megallapitani hogy anorexiam van?

Figyelt kérdés
azt tudom hogy latjak a fogorvosok ha valakinek barmilyen eveszavara van. az anorexianak milyen jelei vannak amirol felismerheti?

#anorexia #fogszabályozás #anorexiajelei #anorexiafogaszat #fogorvosanorexia
2022. ápr. 2. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Rád nézz, azt cső.
2022. ápr. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Egy kicsit értelmesebben fel tudnád tenni a kérdést?
2022. ápr. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Úgy tudom, a bulimiára vonatkozik ez, mert a rendszeres hányás teszi tönkre a fogakat. Az anorexia messziről látszik, mert túl sovány vagy, ahhoz nem kell fogorvos. Kivéve ha még nagyon az elején vagy, vagy olyan fázisban, amikor épp normális vagy ahhoz közeli a súlyod.
2022. ápr. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
nem csak sovanyan lehet valaki anorexias. tulsulyos voltam amikor diagnozist kaptam rola
2022. ápr. 2. 21:56
 5/10 anonim ***** válasza:
25%

A hányás erős savas pH értékű, így ha rajtamarad a fogzománcon akkor rombolja annak állapotát.


"nem csak sovanyan lehet valaki anorexias. tulsulyos voltam amikor diagnozist kaptam rola"


Ilyen pedig nincs, ez egy baromság.

2022. ápr. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%
Anorexiás nem lehetsz túlsúlyosan, akkor egyéb evészavarral diagnosztizálnak hivatalosan.
2022. ápr. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#5 de van. szakorvostol kaptam meg. eloszor atypical anorexiam volt (tulsuly) es utana amikor normal BMI-m lett sima anorexia. ez nem baromsag ha rakeresel megtalalod a valaszt
2022. ápr. 3. 15:17
 8/10 anonim ***** válasza:
13%

Az atipikus anorexia teljesen más mint az anorexia nervosa, ráadásul utóbbi egy pszichés és fizikai betegség, előbbi pedig egy fogyatékosság ami jellemzően autizmus mellé társul, és szinte kizárólag alacsony testzsírszázalékű embereknél megfigyelhető.

Te csupán orvosi szakszavakkal meg flancos körítéssel próbálod bemagyarázni magadnak hogy miért vagy kövér.

2022. ápr. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%

Nnna, hát mondom én, hogy vmi nem stimmel, aztán csak le lettem pontozva.

2-es voltam

2022. ápr. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#8 orvos mondta meg es a “te meg csak kover” kellett nekem utolso lokesnek hogy relapseljek anorexiaba:) 44kg vagyok es 168cm :))) koszi
2022. ápr. 9. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!