Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet megbírkózni a...

Hogyan lehet megbírkózni a másnaposságkor jelentkező szorongással, szégyennel?

Figyelt kérdés
Ritkán iszok, akkor is mértékkel, de egyszer egyszer megtörténik, hogy túl sokat iszom és akkor idióta módon viselkedek vagy baromságokat mondok. Ezekre nagyrészt emlékszem, de pár dolog teljesen elfelejtek. Ilyenkor másnap bűntudatom, szégyenérzetem van, hogy nem tudom kontrollálni magam és aggódom hogy tettem, mondtam olyasmit ami vállalhatatlan. Sajnos ilyenek is előfordulnak. Tudom hogy ezt megelőzni kell, de ha már megtörtént, hogy lehet enyhíteni ezeket az érzéseket?

2022. ápr. 2. 22:01
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Rendkívül fontos lenne tudni a véleményalkotáshiz hogy:


- hány éves vagy?


- kikkel és hol piálsz be?


- kikkel és hol mondasz hülyeségeket?


Ha haverokkal vagy sima ismeretlenekkel akkor kb mindegy. Ezt a rutinosabbak tudják hogy (sajnos) "ez az élet rendje".

Néha berugnak, ostobák, cikik, sebaj. Nevetünk vagy félrenézünk és az élet megy tovább.


Ha család, rokon, barátnő, szomszéd, tanár előtt... háát... az már más tészta de még mindig menthető.

2022. ápr. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Ne menj addig emberek közé,és

Se teló de netet ne használj.rengeteg tiszta hideg vizet igyál,pici sós snack és vmi édes nasi.es egy algopirin,és reggel hideg vízzel arcmosas addig amíg kijozanodsz.kaja után kávé,koffein.de egyedül csináld.es bulizz másik városban.lol.en annak örülök hogy net előtt voltam úgymond fiatal.a lényeg a sok víz és kaja,koffein, algopirin.de ami jól esik.egyel igyál és ne fotozd magad bulizás közben ;)

2022. ápr. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
2-3 adagnál többet sose igyál. Döntsd el előre, kettő vagy három, ott még meg tudod állni. És így még a másnaposságtól is védve vagy. Nekem ez működik 35 éve (53 éves vagyok), sose voltam szégyenteljesen részeg.
2022. ápr. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

"de ha már megtörtént, hogy lehet enyhíteni ezeket az érzéseket?"

Nincs szükség ezeknek az érzéseknek az enyhítésére, mert ez a szégyenérzet nevel arra, hogy a következő alkalmakkor tarts mértéket, és ne idd vállalhatatlanra magad! Jó ez, hogy ilyenkor nagyon restelled magad!

2022. ápr. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%
Igyál gyakrabban és akkor megszokod! Amúgy mindenkivel előfordul senki le se sz@rja!
2022. ápr. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az jó kérdés 😑 többször igyál és elmúlik 😃
2022. ápr. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy egy jó erős kávé, több pohár jéghideg ásványvíz, és utána a szépre gondolj, hogy mit adott neked az este, ami pozitív. Nem csak hülyeségeket lehet csinálni részegen.
2022. ápr. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok

Bűntudatom van

2023. jan. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem követtem el bűnt. Miért lenne lelkiismeret furdalásom? Van millió egyéb sokkal szarabb gondom is.
2023. jan. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!