Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrének, ti hogyan élitek...

Skizofrének, ti hogyan élitek meg a betegségeteket?

Figyelt kérdés
Tényleg olyan mint a filmekben, és a játékokban, hogy van egy hang a fejedben ami folyton beszél hozzád, vagy esetleg van egy másik "éned" akivel néha beszélsz? Milyen ez az egész, hogyan kell elképzelni?

2022. ápr. 6. 07:21
 1/3 anonim ***** válasza:
95%
Nem vagyok skizofrén. Nem tudom kevered-e, de a skizofrénia nem egyenlő a disszociatív személyiségzavarral/tudathasadással. Az utóbbi is skizoid típusú zavar, de egy skizofrénnek nem feltétlen vannak alterei. Első sorban kívülről érződő hallucinációkat élnek át.
2022. ápr. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a választ.


De azt hogyan élik meg egészen pontosan? Sajnos látom, hogy sok ilyen beteg ember van ezen az oldalon, ezért gondoltam megkérdezem, hogyan élik meg az emberek az ilyesmit.

2022. ápr. 6. 08:33
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

ez attól függ milyen skizofrénia.

nekem pl. mielőtt szedtem a gyógyszereket hangokat hallottam, és sokszor meg kellett győzödnöm, hogy csak én hallom vagy alapból hallható-e.

a gyógyszerek után az elején bár leszedáltak, de azóta nem hallom őket, ilyen suttogásszerűségek voltak, meg néha mintha a látással is lett volna gondom, de nem tudom ez annak volt-e köszönhető

2022. ápr. 7. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!