Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a narcisztikus bantalmazom...

Ha a narcisztikus bantalmazom nem a parom, akkor nagyobb az esely, hogy meguszom a komoly serulest?

Figyelt kérdés

Soha nem is volt a parom, hanem par eve kavartunk, de azota nem. Kozeli baratsagban vagyunk es nala lakok kulon haztartasban (kulfold, nem tudok hova koltozni). Teljesen egyertelmuen narcisztikus. Varhatoan lesz baratnoje hamarosan aki idekoltozik hozza. Nekem ettol jobb lesz vagy rosszabb? A baratno lesz az uj narcisztikus supply?

Es amugy ha ezt a szoros baratsagot felszinesebbre veszem, akkor az mukodhet?

A korabban tortent kavaras ellenere sem probalkozik nalam soha, tehat semmilyen szexualis jellegu dolog nincs koztunk. Egy ilyen helyzetben is csak a no contact mukodhetne?



2022. ápr. 7. 15:59
 1/8 A kérdező kommentje:
Es amugy mi van ha az aldozat visszatukrozi a narcisztikus viselkedeset? A sajat fegyvereivel se lehet hatastalanitani?
2022. ápr. 7. 16:06
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Elég nehéz ezeket kezelni hogy utána ne te gyere ki belőle szærul.

És közeli barátok se nagyon tudtok lenni , mert ezekkel akármilyen kapcsolat a másik számára élhetetlen hosszútávon.

Na de először is, miben nyilvánul meg hogy ő az?

Ismertem már igazi durván nárci személyt, mikor öntudatra ébredtem elküldtem a jó édes *oda* és akár hányszor próbál barizni vagy teljesen semleges vagyok vagy ellenszenves. ( Így nyilván ő az "áldozat", de teszek rá, dehogy az..) ő vámpírkodik más lelkén, én meg boldogan élek , csak ez számít.

2022. ápr. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Veled baj van az biztos.
2022. ápr. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mekkora álomvilágban élsz! Barátság egy nárcisztikussal? Hol élsz te? A nárcisztikusnak nincsenek barátaik! Ha neked van szükséged valamire, vagy gondod van, akkor meghallgat? Ha segítségre van szükséged akkor segít, mindezt önzetlenül, őszintén?
2022. ápr. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4.

Pont ez volt a gaz, hogy evekig elhittem, hogy erdeklik a kis dolgaim meg minden, evek utan jottem ra hogy szineszkedik es el is ismerte hogy 90%-ban szineszkedik mindenkivel. De azt mondta velem nem. Mondom persze majd elhiszem! Csak azt nem ertem mi erdeke van ebben, ha szex nincs koztunk es nyilvanvalo hogy nem is lesz. Ennyire jo supply lennek? Degradal allandoan, maskor meg dicserget de mar semmit se hiszek el. Hogy lehet ezt tulelni amig el tudok koltozni mashova? Ha felszinesebbre veszem a dolgokat?

2022. ápr. 7. 18:53
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
4-es vagyok: jó supply? Ne viccelj már! Te neki egy senki vagy! Bármikor fel vagy kicserélhető, mint mindenki más! Ébredj már fel! Te is mint mindenki neki, egy tárgy vagy!
2022. ápr. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kozottunk is hasonlo volt a kapcsolat, csak mi nem laktunk egyutt. Azt hittem baratoo vagyunk, de ra kellett jonnom, hogy nem.

A narcisztikus addig tart meg, amig valamilyen erdeke fuzi hozzad, amig valamit lat benned. Nalunk nagyon megvolt az, amit a szakirodalom irt: elkezdtunk egymastol tavolodni, es nem tudtam a kapcsolatunkat rendezni (mert csak en akartam; amikor megbeszeltuk volna a problemakat, neki mindig halaszthatatlan ugye lett). Amikor latta, hogy mar nincs visszaut, elkezdett lejaratni masok elott, ezzel hitette el sajat magaval, hogy nem is vagyok annyira erdekes.

Lelkileg nagyon megviselt az egesz tortenet (ezt sajat magamnak is koszonhetem), igy azota nalam no contact van. Eloleptettek, es akkoriban ujra megkeresett. Elutasitottam, ahogyan azota is, ha esetleg felbukkan.

Vannak olyanok, akik elviselik ot 100 lepes tavolsagbol.

2022. ápr. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Vagy az új barinő vagy te hallgathatod azt hogy "a másik jobb és te milyen rossz vagy".
2022. máj. 27. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!