Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetne több önbizalmam...

Hogyan lehetne több önbizalmam és lehetnék nagyobb dumás a munkahelyemen?

Figyelt kérdés

Alapvetően olyan körben, ami a komfortzónám (család, barátok, párkapcsolat) elég nagy dumás, poénkodós, beszólogatós vagyok, nem igazán gondolják, hogy komoly önértékelési problémáim vannak.


Ugyanakkor a munkahelyen egy iszonyat csendes lány vagyok, iszonyat kevés önbizalommal, konkrétan mint egy nyuszi. Rengeteget szorongok bent. Friss diplomás pályakezdőként rengeteg gátlás van bennem, hogy a kollegáim mind tapasztaltabbak, okosabbak, én pedig mellettük olyan esetlennek, bénának érzem magam, akinek nincs is ott a helye. Csendes vagyok, nem igazán merek senkihez sem szólni, nem is igazán tudtam kapcsolatokat kiépíteni, egyszerűen full alsóbbrendűnek érzem magam. Ráadásul lassan 24 évesen is még indig úgy nézek ki, mint egy 16 éves lány, és ez sem segít a "tekintély" kiépítésén, emiatt is rengeteg gátlás van bennem.


Ma pl elmentünk egy ügyfélmeetingre (pénzügy területe dolgozom), ráadásul most volt életem olyan megbeszélése, ami nem online teamsen zajlott, hanem ki kellett mennünk a címre, mindenki öltönyben, nagy cégvezetőkkel, koponyákkal, tőlünk is kb rajtam kívül mind manager vagy above szintű volt, én pedig a kis 7 hónapos munkatapasztalatommal úgy éreztem magam, mint valami óvodás, akit bevitt az apja a munkahelyére dolgozni bemutatni a többieknek. Ne kérdezzétek, honnan jönnek ezek az elméletek, csak úgy jön és az érzéseket nehéz irányítani. :(


Ezen a munkahelyen jövőhétig maradok, váltok utána, de ugyanezen a területen maradok, sőt ugyanebben a munkakörben is, csak másik cég (kaptam egy jobb ajánlatot, mind fizuban, mind pedig közelebb van, nem kell a fél várost átutaznom reggelente). Nem szeretném az új helyen is ugyanezt érezni, de nem tudom, hogyan tudnék változtatni ezen a hülye berögződésemen... hogyan lehetne önbizalmam? :( Tudtok tippeket adni?


Sajnos a félénkségem miatt a munkahelyemen senki sem ismer meg igazán, nem tudom önmagamat adni, azt a vidám, poénkodós, közvetlen oldalamat, aki egyébként vagyok munkahelyen kívül és egy rideg, zárkózott, merev nőnek tűnök. :/


Évek óta önbizalom-beli problémáim vannak... nem tudom, hogy jó kategóriába írtam-e, gondoltam, ez a mentális egészség kategória.


Köszönöm a tanácsokat!



2022. márc. 25. 14:47
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, visszaolvasva elég kusza lett, siettem
2022. márc. 25. 14:49
 2/5 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján ugyanilyen vagyok, de teljesen. Csak én középiskolában. Megoldást sajnos nem tudok, ez engem is érdekelne. De abszolút megértem a problémád.
2022. márc. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kérdés hogy a közeg hozta ki belőled vagy a másik helyen is ilyen leszel..és ha igen akkor miattuk vagy miattad? Mennyi időt voltál ott ami alatt ezt senkinek nem tudtad elmondani? Mi volt a szereped a leirt meetingen?
2022. márc. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valahogy a barátaiddal is jóban lettél annyira, hogy magadat tudd adni, gondolom először velük sem voltál olyan nyitott. Próbáld meg ugyanazt csinálni velük, mint a barátaiddal:)
2022. márc. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanez a helyzet. Én is túlzottan rágörcsöltem, hogy ők jobbak (pedig ez nem igaz, én pályakezdő voltam, ők meg már legalább 15 éve dolgoztak a szakmában és nyilván tapsztaltabbak, rutinosabbak, de pont ezért jó, hogy tanulni lehet tőlük). Ne így állj hozzá, hogy te kevesebb lennél, nyilván még bele kell az elején rázódni (az más kérdés ha olyanok, hogy nem akarnak segíteni, az gáz szitu…). Én se mertem bekapcsolódni a beszélgetésbe, de már próbálok úgy ellazulni, hogy úgy teszek, mintha a barátaimmal csevegnék (na jó, nyilván az idősebb kollégákkal kicsit visszafogottabban, nehogy sértődés legyen :D). De tenyleg a szorongást kell elengedni és elhinni magadról, hogy vagy olyan jó, mint ők. Mert azt vettem észre, hogy úgy látták én nem kedvelem őket és nem is keresték annyira a társaságom, holott nekem is a szorongás volt a probléma. Nem mondom, hogy nincs már bennem feszültség, ha sokat kellene beszélnem, de közelebb kerültem hozzájuk, muszáj volt megeroszakolnom magam, hogy többet kommunikáljak :D amúgy én is jóval fiatalabbnak tűnök a koromnál és én is hátránynak élem/éltem meg, de mára ez sem zavar annyira
2022. márc. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!