Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha az antidepresszá...

Mit tegyek ha az antidepresszáns sem segít?

Figyelt kérdés

Januárban elmentem pszichiáterhez, mert tavaly 20 kilót fogytam, sok minden történt velem a tavalyi évben. Kaptam antidepresszánst és szükség esetén Frontint. Talán 2 hónapig mintha jobban lettem volna, viszont mivel este kell bevennem a gyógyszert, reggel alig bírok felkelni, kb 10 óráig olyan vagyok mint a zombi. Nap közben szinte csak fekszem, folyamatosan fáradtnak érzem magam. Nehezemre esik főzni is, munkát egyenlőre nem is akarok keresni mert nem tudom, hogy rendesen eltudnàk bármit is végezni

Van egy óvodás gyerekem akivel régebben mindig mentünk játszótérre, barátokhoz, de már nem, egyszerűen ahhoz is fáradtnak érzem magam, hogy bárhová menjek meg nincs is kedvem az emberekhez. Párkapcsolatom is egyre rosszabb, már 1 hónapja nem voltunk együtt úgy, szinte alig beszélünk. Mindig csak az estét várom, hogy bevegyem a gyógyszert és aludhassak. Legalább mióta szedem a gyógyszert nem vagyok tiszta ideg, nem remeg a kezem. Néha úgy érzem a gyerekemnek is jobb lenne meg mindenkinek ha én nem lennék, feleslegesnek érzem magam. Fiatal nő vagyok, nem akarom így leélni az életemet. Egyébként kevert szorongásos és depressziós zavart állapított meg az orvos és Mirzaten tablettát írt fel.



#Mirzaten, szorongás, depresszió,
2022. ápr. 8. 13:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Vagy másik gyógyszer, vagy pszichológussal megkeresed a rosszkedv okát. Pszichoterápia pl.
2022. ápr. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Egy jó humorú pasira lenne szükséged.
2022. ápr. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Igen gyógyszer váltás kéne és azután mozogni,sportolni nyilván ahogy időd engedi.Nem kell fizetni érte mondjuk hogy elmenj kocogni ha már jobban vagy az új gyógyszertől és energikusabbnak érzed magad.Mostani állapotodban kétlem hogy menne a sport viszont napi fél óra-1 óra séta a gyerekkel segíthetne.
2022. ápr. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%
Ezt az orvosnak kell mondani, ez a gyógyszerezés neked nem jön be. A Mirzaten és a Frontin kölcsönhatás miatt nem szedhető együtt. Keress másik orvost. És a pszichoterápia elengedhetetlen, fel kell oldani a szorongást és vissza kell szedned az életkedvedet. A depressziótól eltekintve milyen a házasságod? Lehet, hogy nemcsak azért rossz? Erőltesd, hogy kimozdulj a gyerekkel akkor is, ha nehéz, ez visszahat. Az aktivitás segítene.
2022. ápr. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
4-es...ez nem igaz, én is Yarocent ( mirtazapine) kaptam, mellé Frontint.
2022. ápr. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Hát akkor a te orvosod se tudja, mit írhat fel. [link]
2022. ápr. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A betegtájékoztatóban is az van, hogy óvatosan kell a két gyógyszert kezelni, de nem tiltott a szedésük. És nincs is bajom tőle. Bár én is alkalmanként szedem a Frontint.
2022. ápr. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
49%

6


Na ezert vannak pszichiaterek, neurologusok akik 10 - 20 evet tanultak hogy megertsek hogyan zajlanak az farmakologiai folyamatok. Emellett tapasztalatuk is van.


Ez az elv amit te kommenteltel ide, hogy benyomsz egy linket ahol szerinted PHd velemnyed lesz hatoanyag interakciokrol, ez ugyanaz mint valaki nekiall a netrol diagnosztizalni magat.


Az en orvosom gond nelkul felirta nekem is a mirtazapine-t, xanaxot, sot melle meg quetiapine-t is. Itt vagyok evek ota semmi bajom.


Felirta a ritalint is es a moclobemidet is egyszerre (egy MAOI - na ha rakeresel hogy MAOI meg ritalin szedheto-e, mindenki azt irja tilos, csak ugye az atlag ember olvassa aztan huha, de nekem elmagyarazta a doki hogy ez egy reverzibilis MAOI es ezzel nyugodtan szedhetem). Hat szedem is es meg mindig itt vagyok problemak nelkul.


Szerintem jobban kene a szakemberekben bizni nem pedig a netrol osszeolvasni valamit amihez fingunk sincs aztan mondani hogy itt az uj hurelmelet.

2022. ápr. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
8-as...ott a pont! 6-os vagyok.
2022. ápr. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Kicsit elterelődött a tèma a Mirzatatenről. Sajnos ez a gyógyszer eléggé álmosít, nem csoda, hogy délelött is álmos vagy. A többi antidepresszánsra (SSRI vagy SNRI) nem jellemező az ilyen álmosító hatás. Mondjuk a mirzatenhez képest a szexuális mellékhatás sokkal valószínűbb.
2022. ápr. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!