Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy FIZETŐS pszichiáternek...

Egy FIZETŐS pszichiáternek egy több hónapja kezelt betege miért nem ér meg egy hívást egy sms-t egy email-t sem ha köddé válik?

Figyelt kérdés

Hónapok óta kezeli, havi 2x ülés.

És akkor a beteg megbeszéli egy ülés végén a köv alkalmat ahogy mindig, és arra már nem megy el, de nem is mondja le. Köddé válik és többé nem jelentkezik.

Ilyen helyzetben a pszochomókusnak nem kéne egy hívást egy sms-t egy mailt lezavarni az irányába hogy mégis mi van?



Ennyit nem ér meg a 18.000 ft /alkalom fizetős betege?


2022. ápr. 9. 10:14
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
38%
Ezt a pszichologust te vagy az alapitványi iskola fizette?
2022. ápr. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
76%

Te vagy a beteg, akit nem keresett?

Ez részben korfüggő. A fiatal és lelkes még valószínűleg utánamegy. Az idősebb, akivel ez már többször előfordult meg már bele is fásult, már nem fog. Neki ő a munkájának a tárgya, nem a rokona, barátja. A gyógyulás a beteg felelőssége, a kezelésre járás az ő döntése. Egyébként van erre találat az interneten, foglalkoznak ezzel a témával az orvosok, és tudatos döntést hoznak.

2022. ápr. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

" a kezelésre járás az ő döntése."


És ha mondjuk a beteg öngyilkos lett azért ez kéne hogy érdekelje az orvost nem?

Vagy megkísérelte és épp a kórházban kezelik, azért ez is kéne érdekelje nem?

2022. ápr. 9. 10:25
 4/32 anonim ***** válasza:
91%
Ha öngyilkos lett, azon már nem tud segíteni. Ha kórházban kezelik, akkor majd visszamegy, ha akar. De ha él, akkor van lehetősége értesíteni az orvosát. Az orvos nem kívánja magára venni a köddé váló betege gondját. Dönthet így is, úgy is. Én alapból keresném, de olyan volt a beteg, hogy örül, hogy megszabadult tőle, akkor én se.
2022. ápr. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
15%
Miskolci eset egy bizonyos férfi pszichiáternél? Ha nem akkor elnézést, de én is így jártam. Közös ismerősökkel megkerestettem az orvost, és megkérdeztettem, hogy nem értünk neki ennyit, ha már fél óráért 15 ezret fizettünk? A gyógyszereimet nem tudtam felíratni, sürgősségivel kellett mennem SZTK-ba, hogy ne kapjak görcsrohamot a lítium hiányától. A doki annyit válaszolt: "majd megtudják a betegek".
2022. ápr. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
83%
Ha valahova megbeszélt időpontra nem tudsz menni, akkor neked kell lemondani és nem a másiknak telefonálgatni utána.
2022. ápr. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
61%
Neked kell jelezned, ha nem tudsz menni. Az orvos nem fog a beteg után rohangálni, éppen elegen nem mennek el a megbeszélt ülésre.
2022. ápr. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
80%
5-ös, te miről beszélsz?! Úgy válaszolsz egy kérdésre, hogy el se olvasod? A kérdésben nem az orvos tűnt el, hanem a beteg!
2022. ápr. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem teljesen az egyéntől függ, nem attól, hogy mennyit fizetnek neki.

Ő valószínű úgy van vele, hogy ha segítségre van szükséged, akkor keresd meg őt te.

Azt a rendszerben látja, ha az illető kórházban van vagy meghalt, de szerintem nem nézegetik.

2022. ápr. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem kellemetlen, ha az orvos megy utána a betegnek. Én jártam úgy (nem pszichiáter, más jellegű magándoki), hogy benéztem az időpontot, és nem mentem el. Borzasztóan kellemetlen volt, mikor kvázi kérdőre vont az asszisztens, hogy oszt' amúgy merre voltam.
2022. ápr. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!