Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan találhatnám meg a...

Hogyan találhatnám meg a végre a helyes utam?

Figyelt kérdés

Előre szeretném jelezni, a kérdésben tényközlés és nem önsajnáltatás olvasható, a megoldást keresem és tenni is akarok érte, hogy változzak, csak nincs tippem, mivel kezdjek.


Nehéz gyermekkor, súlyos betegség, folyamatos anyagi problémák és magány, kitaszítottság a múltam hívószavai. Nagyjából 10 évvel ezelőtt, egy hosszabb depressziós időszak után felálltam, megráztam magam, elkezdtem munkát keresni (akkor még 20-as éveim elején), találtam is olyat, amit tudtam csinálni, de jól igazán akkor sem éreztem magam, csak valamennyire lefoglalt. Ennek köszönhetően nyitottabb lettem, párkapcsolatom is alakult, átlagosan, de kezdtem végre élni. Aztán eltelt 2-3 év és mindent elveszítettem, szinte egyszerre. Következett egy rövidebb kihagyás, újfent próbáltam összerakni magam, sikerült is, újrakezdődött az, hogy volt egy még jobb munkám, egy még idillibb kapcsolatom és anyagilag is többet engedhettem meg magamnak... majd 2-3 év után ezt is elveszítettem.


És ez még egyszer megtörtént, tehát 2-3 évente mindent elbukok, pofára esek és kezdhetem újraépíteni az életem. Ez mindenkinél ennyire hullámzó, hogy ennyire ütemterv-szerűen jönnek a hullámhegyek-hullámvölgyek? A második esetben még bíztam, hittem, hogy jobb lesz és akár örökké is tarthat, de a harmadiknál már fenntartásokkal kezeltem és sikerült is elveszíteni, amit addig építettem.


Ezeknek a bukásoknak köszönhetően jelenleg ott tartok, hogy nem tudom, min változtassak először. Menjek pszichológushoz, oldjam fel a régi, hibás berögződéseim? Menjek pszichoterápiára, hogy a fóbiáim le tudjam tenni, melyek tönkrevágják a kapcsolataim? Keressek más jellegű munkát, hogy ki tudjam próbálni magam új dolgokban és így szerezzek önbizalmat? Az elmúlt 10 évre nagyon ráment a külsőm és (a nem létező) egészségem is, így magamra is legalább pár milliót rá kellene költeni, hogy újra embernek érezzem magam, de ennyi tartalékom nincs (csodálom, akinek igen).


Ti mivel indítanátok, ha egy ilyen élethelyzetbe kerülnétek? Pszichés gyógymód, önfejlesztés, környezetváltozás?


2022. ápr. 9. 14:09
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen hasonló dolgon az úgynevezett Újratervező segített, amit a Pillangóeffektus holisztikus központ csinál a Thököly úton.
2022. ápr. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!