Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kéne döntenem mit kéne...

Hogyan kéne döntenem mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

A legjobb barátom vagdossa magát és nagy valószínűséggel depressziós. Sokszor mondta már nekem hogy nincs miért felkelnie elege van mindenből és semmihez sincs kedve. Ez elég régóta van, biztos vagyok benne hogy nem csak egy átmeneti állapot. Csak páran tudnak róla de egyikük sem felnőtt. Én is köztük vagyok. Ő nem tudja ezt de óriási bűntudatom van miatta amiért nem tudok neki segíteni. A múltkor már azt mondta hogy nem csinálja többet (ezt már sokszor megígérte) de nem tudok hinni neki akármilyen jóban vagyunk.

Nagyon sokat beszéltem vele erről, folyamatosan próbálok rá hatni hogy mondja el valakinek, kérjen segítséget, de hajthatatlan. A szülei sem tudnak róla, nekik akarja a legkevésbé elmondani.


Illetve van még egy barátom aki hasonló gonddal küzd, ő nem vagdossa magát de ugyanúgy depressziós. De a múltkor azt mondta már gondolkozott rajta.


Nem tudom mit csináljak, mi lenne a helyes döntés. Sosem voltam jó az ilyenekben, el kéne mondanom valakinek? Szeretném ezt a saját szüleimmel megbeszélni, úgy már sokkal könnyebb lenne. Vagy csak maradjak mellettük és ne szóljak egy szót se?


Nem akarom folyton mások problémáit hallgatni, tudom hogy ez bunkóság de már belefáradtam. Valamiért mindig mindenki nekem önti ki a szívét. Pedig nekem is van életem vannak gondjaim. Csak kevésbé beszélek róluk. Mindig ott vagyok ha valakinek valami baja van hiszen erre valók a barátok. Szeretnék segíteni nekik is. De kezdem azt érezni hogy túl sok. Hogy ez már az én egészségemre is rámegy.


Mit tegyek mi ilyenkor a legjobb döntés?

Kérlek ha voltatok már hasonló helyzetben/van tapasztalatotok mondjátok el. Bármilyen támpontnak borzasztóan örülnék!



2022. ápr. 9. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan beszélj erről a szüleiddel, ők tudni fogják mi a lehető legjobb döntés ebben a helyzetben.
2022. ápr. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ESetleg ha van iskolapszichológus a sulitokban, kérdezd meg őt... Nem kell név szerint elárulni hogy kiről van szó...


Sejtem, hogy az illetőt nem tudnád "eltuszkolni" a pshzichológushoz. Pedig jó lenne.

A vagdosás semmire se megoldás. :(

És nem szabadna ezt a depressziót még jobban kifejlődni hagyni... :(

2022. ápr. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gyakran ismételgetik ezt az ezzel foglalkozó szakemberek, de igaz: jobb, egy barátot azért elveszíteni, mert megharagszik rád, mint azért, mert meghal. Ne félj segítséget kérni, hosszútávon vele is azzal teszel jót. A Kék Vonal sokat foglalkozik ezzel a témával, ha konkrét tipp kell, ők tudnak neked szakszerű módon segíteni telefonon, chaten vagy emailben. Itt egy cikkük, ami hasznos lehet:

[link]

Tudom, hogy nagyon nehéz ezzel a témával foglalkozni, úgyhogy nem bunkóság, hogy azt érzed, hogy neked ez már sok. Persze, hogy sok, egy szakembernek is az lehet, pedig neki az a munkája. Neked nem. Nagyon jó, hogy probálod segíteni a barátodat, de valószínűleg eljutott arra a pontra, amikor nem csak baráti, hanem szakemberi segítségre is szüksége van. Úgyhogy mindenképpen keresd fel a Kék Vonalat valamelyik, számodra szimpatikus módon, és beszéld meg velük nyíltan az aggályaidat, ők pont azért vannak, hogy te is elmondhass nekik ilyeneket, és mint mondtam, segítenek a további lépésekben is. Hajrá! :)

2022. ápr. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1 Igen én is gondoltam erre. Csak megígértem hogy nem beszélek erről senkinek. Úgy érzem ezzel elárulnám őket.


2# Szeretnék vele beszélni, jövő héten biztos hogy fogok is. Kizárt hogy ők eljönnének. Szóval eléggé rossz a helyzet.

2022. ápr. 9. 15:30
 5/7 A kérdező kommentje:

#3 Először a szüleimmel szeretnék beszélni erről, ők mindig segítenek az ilyen helyzetekben. Csak nem tudom hogy kezdjek hozzá. Köszönöm a válaszodat.



Mindenkinek köszönöm aki válaszolt!❤

2022. ápr. 9. 15:32
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

5: ha ilyen jó a viszony a szüleiddel, akkor ne habozz, tényleg beszélj velük. Kezdd úgy, hogy egy komoly dologban szeretnél tőlük tanácsot kérni.


Én ezt (szülőként) abszolút pozitívan fogadnám, hogy ekkora a bizalom...

2022. ápr. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6 Köszönöm a választ, most már biztos hogy beszélni fogok velük!
2022. ápr. 9. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!