Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik a tünetei a gyermekkori...

Mik a tünetei a gyermekkori traumáknak?

Figyelt kérdés
na szóval... amikor megszülettem akkor apám elhagyott minket.. igy anyával éltem illetve élek azota is... anyámnak rengetegszer voltak alkohol problémái... a gyerekkoromat ez tette tönkre.. rengetegszer láttam fel holtan feküdni anyámat a földön... rengetegszer voltam bent nála a pszihiatrián.. láttam lekötözve a kórházban.... halottam történeteket tesómtol hogy őket hogy tette tönkre anyám.... viszont a legdurvabb az utolsó italozása volt kb 6 éve.. az egész odáig fajult hogy öngyilkossági gondolatai voltak mondta hogy nem birja mar ezt fejbefogja magát lőni.. hívtam a rendőrséget meg a mentőket... az orvosa szerint egy nap választotta el őt a haláltól... én fel jelentettem anyát mert részegen kizart a lakásból... anya ment a pszihiatriára ismét én a gyivibe.... aztán volt bírósági tárgyalásunk is... szóval nehéz gyerekkorom volt...de ezt igazából sose tudtam felemészteni... folyton rettegek hoe mikor kezdődik újra el az egész :(

2022. ápr. 11. 22:27
 1/8 A kérdező kommentje:
23/f
2022. ápr. 11. 22:28
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
C-PTSD vagy érzelmileg labilis személyiségzavar lehet a következménye. Szorongás, flashback lehetséges.
2022. ápr. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hú kemény történet, sok kitartást hozzá. Meg ne legyél túl szigorú magaddal, ha épp ilyen nehezebb lelkiállapotban vagy, mert ezek objektíve nehéz dolgok, amiken átmentél, amiket láttál. Sok kérdés, érzés amit felvet az nagyon mélyen van az életben.


Szerintem a legtöbb stabilitást az adhatja, ha praktikus értelemben rendben vannak valamennyire a dolgaid vagy van valami hosszabb távú iránya a dolgaidnak.

2022. ápr. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Megvalósítható célok és azon dolgozás segíthetnek.
2022. ápr. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Detto. Az én apám nemcsak alkoholista volt, hanem nárcisztikus is. Most teljesen kivagyok. Alacsonyabbrendűnek tartom magam másoknál. Meg akarok felelni másoknak, tökéletes akarok lenni, mert azt éreztették velem, hogy nem vagyok elég jó. Ha ordibálnak velem, vagy nyomás nehezedik rám összeomlok. Pánikolok, ha valamit elrontok, mert ordibált velem apám, ha hibáztam. Félek az emberektől, mert bántottak. Azt tanultam, hogy a világ veszélyes, kiszámíthatatlan hely. Állandóan stresszelek. Nem tudtam hazavinni barátokat, mert nem tudtam, mi vár otthon. Bezárkóztam. Nem tanultam meg kapcsolatokat építeni. Félek hibázni. Félek, hogy megvetnek és kinevetnek. Cipelem a szégyent. Ami nem az én szégyenem. Az övé volt. Meghalt 57 évesen.


Meg kell neki bocsájtanod. Ez betegség. Le kell zárnod a múltat. Ezek megtörténtek. De elmúltak. Csak a jelen számít. Bármire képes vagy!


Esetleg keress alkoholisták hozzátartozói, Al-Anon csoportot! Sorstársak segítenek.

2022. ápr. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, és apáddal mi van azóta?
nov. 30. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Nem beszélünk
nov. 30. 14:42
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, ezek durva dolgok, de amúgy pl az is durva ha valaki éhenhal vagy megeszi egy vadállat. Igazából a szülők is sokszor veszélyesek, de az is lehet hogy megúsztad a nagyobb lelki sérüléseket. Inkább a passzív agresszív hosszan tartó manipuláció ami nagyon üt. A te esetedben tudod hogy anyád alkoholista és pszichiátria eset, apád lelépett, ezt legalább tudod hová tenni, nyíltan megvan hogy mi a helyzet.
nov. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!