Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális ha egy gyerek depress...

Normális ha egy gyerek depressziós?

Figyelt kérdés

Baráti körben jött fel a téma, hogy valaki ismerőse tizenéves és depressziós (azt hiszem 11-12éves). Mindenki totál kiakadt a dolgon. Én nem értettem miért olyan nagy ügy ez. Első alkalommal mikor öngyilkos gondolataim voltak 4-5éves lehettem (életlen kést szorítottam a szívemhez, nem lett tőle semmi bajom, nem tudtam akkor még, hogy ezzel nem érek el semmit). Ez most akkor már nem számít normálisnak? Egész életemben voltak ilyenek de inkább hullámvölgyként, voltak időszakok amikor nem volt ilyen érzésem. Eddig azt hittem ez mindenkinél így, van és normális. Most akkor ez, hogy van? Ma már nem csinálnék ilyet, de van, hogy elgondolkodok a halálon, de nem akarok meghalni. Van olyan, hogy valaki élete során nem is érzi úgy, hogy jobb lenne ha nem lenne?

23/L



2022. ápr. 8. 23:19
 1/10 anonim válasza:
12%
Dehogynem, szerintem se akkora ügy. Én nem hiszem hogy létezik olyan ember ezen a bolygón akinek ne fordult volna meg a fejében, hogy kiontja az életét. Ezen mindannyian átesünk a gyengék megteszik, az erősek talpon maradnak.
2022. ápr. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek is ugyan olyan ember mint egy felnőtt...neki is vannak érzései, ezért simán lehet depressziós is. A hajamat tépem amikor velem egy idős vagy öreg ember azt mondja egy fiatalnak "hát te még fiatal vagy hogy lehetnek xy bajaid" "én ennyi idős koromban" stb...


29f

2022. ápr. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%
Azért ennyi évesen nem normális. Melyik betegség normális? Semelyik. Előfordul, hogy megbetegszik az ember, de nem mindegy, hány évesen és milyen betegséggel.
2022. ápr. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Normális ha egy gyerek depressziós?"


A depresszió soha nem normális. Sem felnőtt, sem gyerekkorban.

2022. ápr. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Gyerekként sosem voltam depressziós,nem voltak öngyilkos gondolataim.

Így felnőttként már inkább.

Nem gondolom h gyerekként ez normális lenne.

2022. ápr. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 9 évesen kezdődtek a depressziós gondolataim. Sajnos akkoriban szülői eseményekhez is köthető. Mai napig nem sikerült feldolgoznom a traumákat amiket okoztak szüleim, de pszichológussal mindent megteszünk.
2022. ápr. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem normális, hisz a depresszió betegség, amit gyógyítani kell.
2022. ápr. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Én 7-8 évesen tervezgettem, hogy majd egyszer leugrok a lakásunk erkélyéről. Kitaláltam azt is, hogy mit fogok írni a búcsúlevélbe. Aztán később tiniként arra gondoltam, hogy egy hídról a Dunába ugrok. Sosem indultam el konkrétan megcsinálni, de mindig fenntartottam ezeket a gondolatokat, mint egy tervet arra az esetre, ha már nem akarok tovább élni. Akkor ezek szerint depressziós voltam?
2022. ápr. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
22%
Lehet, h csak kiborultál.
2022. ápr. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
91%

Én nekem volt pár olyan időszak az életemben amikor nagyon depresszív gondolataim voltak. Ha negatív következménye lett, akkor sokáig elhúzódott, ha nem akkor hamar kilábaltam belőle.


Egy idő után észrevettem, hogy ez nekem mindig ősszel jön elő. Szeptember-októberben előjön és novemberre vagy decemberre megnyugszok. Igazából 26 évesen kezdett romlani a közérzetem fronthatásra, de ez előtte is előjött, szerintem egyszeren a szervezet így reagál a lehülésre.


Mert nekem is hullámvölgy volt ám, egyszer tök jól megvoltm, egyszer gyenge voltam.


Simán lehet, hogy a gyerek is érzi az időjárás ingadozást.

2022. ápr. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!