Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meg akarok halni?

Meg akarok halni?

Figyelt kérdés

Hogy lehetne ezt az iszonyat erős halálvágyat megszüntetni?


Kb 2 hónapja öngyilkossági gondolataim vannak és volt 1 kisérletem is de a végén észhez tértem mielőtt elvéreztem volna gyorsan elszorítottam a vágásokat hogy ne fojjon ki több vér (felvágtam a két csuklóm) és így túléltem..


Nagyon megbántam utána ezt a dolgot de megint késztetést érzek arra hogy kinyirjam magam és nagyon nehéz ellen állni, egész nap nézelődök a házban mivel lehetne gyorsan fájdalommentesen eltávozni..


Mit lehetne ez ellen tenni?


Pszihológusnál voltam 1szer ö depressziot, panikbetegseget állapított meg.



2022. ápr. 14. 00:38
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

#6 egyedül élek szüleim nincsenek (árva vagyok) se rokon se család se semmi.. de ezzel nincs is probléma nekem az a bajom hogy nem akarok élni nem akarok boldog lenni se szomorú csak a megsemmisülésre vágyok.


Tudom hogy van értelme az életnek de én nem akarok benne részt venni viszont az öngyilkossággal az a bajom hogy gyáva dolog és valahol legbelül még érzek reményt de mégse teszek ez ellen semmit (mert nem akarok)

2022. ápr. 14. 21:09
 12/13 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem sokak mondhatnák ezt hogy nincs értelme az életüknek, de mégis itt vannak mert ha megszülettünk nem dobjuk el az életünket csak úgy, énis szomorú vagyok néha de nem halnék meg mert van kezem van lábam, szemem, egészségem és ez hidd el nagyon nagy érték és sajnos van akinek nem adatik meg. Légy hálás azért amid van, soha ne add fel mindig van remény, mindenből van kiút! Járj valami közösségbe akár gyülekezet akármi ahol jól érzed magad. Ne is gondolj ilyenekre. Remélem boldog leszel mindig is.
2022. ápr. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
100%

Nekem úgy tűnik, hogy Te nagyon is élni akarsz, csak jelen helyzetedben nem látod értelmét. Átéltem ezt.

Itt nem fog tudni senki pár mondattal segíteni, ez egy nagyobb probléma annál. Ha szeretnéd, írj rám privátban, nagyon szívesen beszélgetek veled arról, hogy én mit éltem át és miért. Egyáltalán nem kell eldobni az életed, a megoldás sokszor karnyújtásnyira van, csak nem látszik.

Írj rám, beszélgessünk.

2022. ápr. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!