Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melatonin mire jó?

Melatonin mire jó?

Figyelt kérdés

Sokan ajánlják szorongásra is az alvászavar mellett.

Tényleg érdemes szedni ?

(Hetek óta 4-5 órákat alszom éjjel,és brutálisan erős lett ezáltal a szorongásom,nem bírok elaludni,felriadok, és tényleg csak szakaszosan alszom, napközben sárkány vagyok és állandóan fáradt)



2022. ápr. 17. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Próbáld ki. Nem akkora összeg. Ilyen szintű szorongásra nem biztos, hogy elég, de ezt hiába írja le száz ember, hogy igen, hogy nem, a te tested reakcióit egyféleképpen ismerheted meg az ilyen típusú szerekre. Kipróbálod. Ha nem elég még mindig válthatsz vényköteles altatóra amíg nem rendeződik az állapotod.
2022. ápr. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

egyet ertek az elozovel! En is szedtem, nekem segitett:) De en is ugy vagyok vele, hogy termeszetes nyugtato hatasu termekekkel kezdjuk, aztan johet mas ha nem valik be

esetleg probalj meg nyugtato teakat inni alvas elott, az is segithet:)

2022. ápr. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Fulár ***** válasza:
100%
Én azért szedem mert több mint 20 év folyamatos vâltott műszakozâs teljesen tönretette a biológiai órâmat.Ezért gondjaim vannak az alvâssal.És az ebből fakadó problémâkkal.Egyelőre úgy âll a helyzet,hogy többet hasznâl mint az eddig kipróbâlt altatók vagy ilyen-olyan gyógynövények.De ebből is lehet kapni többfélét.Nekem érdekes módon a patikâkban kapható olcsóbb verzió jobban bevált mint a márka boltokban gyógyszer webshopokban kapható lényegesen drâgâbb verzió.
2022. ápr. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%
Szorongásra nem hat, csak az elalvást segíti ( már akinek)
2022. ápr. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A melatonin egy hormon, amit a szervezetünk termel. Sok mindent csinál, de mindenekelőtt az alvás-ébrenlét ciklust szabályozza (vagyis a bioritmust). Egész nap termelődik, de a nap egy adott szakaszában jelentősen felerősödik a termelődése, ezáltal pedig álmosságot érzünk. Ha a melatonin termelődése visszaáll egy mérsékelt szintre, akkor kimegy belőlünk az álmosság. Nagyon leegyszerűsítve. A melatonintablettákat alvászavarok esetén szokták ajánlani, de komolyabb alvászavart ez önmagában nem fog megoldani sajnos.
2022. ápr. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!