Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy dolgozzak azon, hogy...

Hogy dolgozzak azon, hogy több éves munka tapasztalatom legyen szorongással?

Figyelt kérdés

Sajnos nem volt még 1 évnél több munka tapasztalatom, főként szociális szorongás miatt ami tini koromban is volt és akkor diagnosztizáltak.

Meg fiatal is vagyok, de iskolában is emiatt voltak ilyen menekülés érzeteim ami miatt többször váltottam iskolát és csak 1-ben tudtam beilleszkedni és feloldódtam.

Annyira szorongok még most is, hogy nem tudok kilépni ebből a menekülésből. Pedig kell valahogy erőre kapnom, mert tényleg szeretnék dolgozni, pár helyre volt is esélyem kevés tapasztalattal is. Magamtól, hogy küzdjem le ezt?

Nem sok munkahelyen voltam eddig mint rendes dolgozó, kevés interjún is voltam, ezért is félek emiatt de volt egy interjú ami nagyon jól sikerült, fel is vettek volna majdnem de annyira bepánikoltam, hogy lemondtam és most itt vagyok újra keresek munkát.

Úgy terveztem, hogy legalább 10 évig szeretnék 1 helyen lenni ha közben persze nem szűnik meg a hely vagy mondanak fel nekem, és persze kitűnően dolgozok. Még fiatal huszonéves vagyok, így ehhez a tervhez, nem vagyok elkésve igaz? De ez valamiért lehetetlennek tűnik, pedig amúgy nem túl nagy vágy nem?

Olyanokra jelentkezem amik hasonlóak ahhoz a néhány tapasztalatomhoz így a munkáktól nem félek, magától a szituációtól és az új életformától, hogy újra közösségbe megyek és tevékenykedek. Jelenleg nagyon sok olyan munkára jelentkeztem amire van esélyem csak annyi kéne, hogy elinduljak ha felvettek és folyamatosan bejárjak dolgozni. De nem tudom átformálni a gondolkodásom felnőtt módra.

Itthon természetesen mindenbe besegítek, nem várok el semmit stb. Tudom gáz mamahoteles meg hiszti de kérlek ilyen kommentekkel ne fáradjatok, tudom magamtól is de néhány pozitív válasznak örülnék, vagy aki hasonló helyzetben volt az is írhat.

A pozitív érdembeli kommenteket felpontozom.



2022. ápr. 18. 07:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne gondolkodj tíz évben előre, csak saját magadon növeled a nyomást meg a feszkót vele.

Plusz, tíz évet még az is ritkán marad manapság egy helyben, akinek nincs semmilyen szorongása, fiatalként a nagyobb mobilitás jellemző. Szóval ne akadj ki, ha úgy alakul, hogy hamarabb váltasz. :)

De egyelőre gondolkodj kicsiben, mindig csak annyit előre, ami még nem okoz kezelhetetlen mértékű szorongást. Legyen meg a munka. Menj be dolgozni. Menj be holnap is. Menj be jövő héten is. Menj be jövő hónapban is. Növelheted a célokat, ahogy nő a komfortérzeted is a helyzetben. :) A sok kicsi holnapból pedig hamar lesznek évek, hidd el.

2022. ápr. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Én is így voltam ezzel.Az első munkahelyemen iszonyatosan nehéz volt elindulni a szociális szorongás miatt.De mondhatjuk hogy sodródtam az árral.Tudtam hogy ezt kell tenni és kész.A kötelességtudatom vitt előre minden nap.És mindig lett valahogy.Igaz jó helyre kerültem,normális közegbe.De a munkában semmi tapasztalatom nem volt, nehezen rázódtam bele,és ez komoly feszültséget okozott bennem.Sokszor voltam a határon hogy otthagyom a munkahelyet.De végül nem így tettem,kitartottam és csináltam még akkor is ha voltak rossz élményeim,akár munka, akár munkaközösség téren.Végül 8 évet dolgoztam ott.Most a második munkahelyemen vagyok, ahol lassan már 9 éve dolgozom.

Minden kezdet nehéz, és ez nem csak a szociális fóbiásokra igaz.

Én azt tudom javasolni hogy vegyél egy nagy levegőt és menj bele gondolkodás és agyalás nélkül a dologba lesz ami lesz alapon.Én az élet minden területén rengetegszer voltam már úgy, hogy előre agyaltam és lejátszottam pontról pontra a dolgokat és annyira rágörcsöltem mindenre hogy nagyon szorongtam miatta,és voltak pillanatok mikor inkább kihátráltam a dologból.Ha viszont nem hátráltam ki, akkor többnyire azt tapasztaltam hogy nem is volt annyira vészes az adott dolog,mint amennyire én előre elgondoltam.Úgyhogy sokszor megyek bele úgy dolgokba hogy persze józan ésszel végig gondolom, és félek is, de megpróbálom elnyomni ezt és csinálni lesz ami lesz alapon.És mindig van valahogy.Ha pedig rossz tapasztalat ér, akkor abból megpróbálom levonni a következtetést, és tanulni belőle,jobb lenni.

Az a helyzet hogy a szociális szorongás szemét egy dolog,nagyon megtudja keseríteni az ember életét.Viszont az élet tanulható! Persze ez így hülyén hangzik, de attól még igaz.Minél többet tapasztal az ember, annál jobban meglátja,megtanulja hogy kell viselkedni az adott helyzetben.

2022. ápr. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kérdező: hosszútávra ne tervezz előre, de az élet kihívásai elől ne menekülj. Családsegítőben például biztos van ingyenesen pszichológus, az ő útmutatásai alapján van esély legyőzni a szorongást, napi szintű feladatokkal például.
2022. ápr. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nagyon szorongsz, gyógyszer is segíthet. Nem hittem a gyógyszerekben, de tényleg hat. Pszichoszomatikus tünetet is megszüntetett nálam. Persze van hátránya a gyógyszerszedésnek, mérlegelni kell, hogy megéri e. Nekem igen. Szerencsére nem durva gyógyszert szedek (Citalopram), 10 éve.

Már sokadszor írom le itt a GyK-n, hogy nekem a hit is rengeteget segít az egyensúlyban maradásban. Mindazt végigéltem, amiket leírtál, a munkanélküliséget, nekem mondjuk a szakmám piacképességével is gond volt, azért is találtam nehezen helyet. Azután változott meg az életem, hogy felismertem, hogy nem a vak véletlen irányítja az életet, létezik gondviselés. Ha Isten életed része, akkor bízhatsz benne, hogy lesz munkád, megélhetésed, természetesen a magad részét mindig meg kell tenni. A többit hozzáadja Ő.

Nekem is van stressz a munkában, de nem adom fel egy-egy rosszabb nap után, tudomásul veszem h szarul sikerült, másnap ismét nekivágok, általában megoldódnak a problémák. Tökéletesen működik az a szemlélet amit Jézus tanított, hívők számára:

"Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja."

2022. ápr. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!