Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbia és munka,...

Szociális fóbia és munka, tapasztalat?

Figyelt kérdés

Sajnos, kirúgtak egyetemről, mert nem tudtam megbirkózni a szociális fóbiámmal, ami pont az egyetemi stresztől alakult ki.

Pár hónapja csak tengek itthon, de mostmár muszáj lenne elkezdenem dolgozni, de ez nagy szorongással tölt el. Időnként frontint veszek be, max. 1,5mg-ot, ha mennem kell boltba, postára ilyesmi, de munkához ez kevés lenne.


Az lenne a kérdésem, van-e valakinek ezzel tapasztalata, lehet-e antidepi+benzó kombóval dolgozni, többnyire tünetmentesen? (pszichiáter ezeket írná fel, egyszer már voltam, de csak a frontint írta egyelőre)


2018. okt. 10. 17:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes volna konkrétan ezt a kérdésedet is a szakembernek feltenni. Az megbízhatóbb forrás.
2018. okt. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a munka nehezebb,mint az iskola.


Az iskolában ha rosszul vagy,akkor nem figyelsz,vagy hazamész.Következmények nélkül.

Illetve hát ugye ennek is meg lesz hosszú távon a következménye,de a munkahelyen 1 napig sem lehet kihúzni,ha rosszul vagy folyton.


Ha valaki állandóan rosszul van,az nem tud dolgozni.


Attól is függ,hogy a szociális fóbia miben nyilvánul meg nálad.


Vannak,akik az italhoz nyúlnak,de ugye ez téves út,mert alkoholista sehová nem kell dolgozni.

A gyógyszerek van,akinek segítenek,másoknak nem,vagy még rosszabb is lesz,ráfüggnek.Vagy egy idő után egyre több kell,hogy elérje a kívánt hatást.


A személyes véleményem az,hogy az olyan embereknek,akik ilyen betegséggel küzdenek jobb kialakítani egy olyan életet,ahol nem kell sokat emberekkel érintkezni.

Ha rengeteg otthon végezhető munka lenne,akkor sokkal több szociális fóbiás ember lenne munkaképes.


Mégis,hogy várják el,hogy egy olyan ember teljesítményt produkáljon,akinél a munkahelyi stressz nem csak annyiban merül ki,hogy fél,hogy el tudja el látni a munkát,vagy megfelel-e,hanem még a közeget is be kell fogadni,ami nem megy?

Képtelenség.

Ennyi nyomást egyszerre hosszú távon nem lehet elviselni,mert kikészül a szervezet tőle teljesen.

2018. okt. 13. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
igen, ez sajna teljesen így van, teljesen otthoról végezhető munkát esélytelen találni, már ami rendes fizetést ad. Sajnos boltba bemenni is gondot okoz, szóval el sem tudom képzelni, hogyan dolgoznék bármit is.
2018. okt. 16. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!