Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi alapján választottatok...

Mi alapján választottatok magatoknak pszichológust?

Figyelt kérdés
Még nem voltam pszichológusnál. Kikerestem az interneten, hogy kik lennének elérhetőek számomra, de nem tudom kit válasszak. Férfit vagy nőt, fiatalabbat vagy idősebbet stb., nem tudom kinek tudnék a legkönnyebben megnyílni és beszélni a problémáimról. Nem a tökéleteset keresem és tudom lehet váltani stb., de azért szeretném, ha nem egy kudarcélmény lenne az első.
2022. ápr. 18. 11:23
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Sok infóm mondjuk nincs is mindegyikükről (hogy milyen végzettségük van stb.).
2022. ápr. 18. 11:25
 2/11 anonim ***** válasza:
Ajánlás és szimpátia alapján.
2022. ápr. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az elsőt egy barátnőm ajánlotta, ingyenes beszélgetés volt a Máltai Szeretetszolgálatnál. (Ő nem volt pszichológus.) A második az egyik barátnőm testvére. Nem járhattam volna hozzá, de nem nagyon tudtam volna máshova menni, meg akkoriban nem is tudtam, hogy ezt nem szabad. Ő pszichoterapeuta volt (orvos végzettségű). A harmadikat, negyediket és ötödiket neten találtam. Ők szakpszichológusok voltak, a negyedik és ötödik képzésben levő pszichoterapeuta. A hatodik véletlen ügy volt, teljesen más céllal bementem egy pszichiátriai betegek nappali ellátó intézményébe és ott ragadtam. Az is ingyen volt. Ő "sima" pszichológus volt.


Ők mind nők voltak. Az első volt a legjobb, ő egy nálam kb. 10 évvel fiatalabb nő volt, a húszas évei közepén járt. A többiek nem voltak igazán jók.


Most úgy néz ki, hogy megint fogok tudni járni valahova ingyen. Ő férfi. A korát nem tudom. Nagyon kíváncsi vagyok.


(Összességében azok, akiket a neten választottam voltak sajnos a legrosszabbak.)


Én nő vagyok.

2022. ápr. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A neten talat pszichologusok 90%a telitett, szoval nem hogy valogatni nem fogsz tudni, hanem orulj ha valaki elvállal (tapasztalat)
2022. ápr. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom, hogy nincs sok választási lehetőségem. Vidéken élek, illetve anyagilag is behatárolt, hogy mit engedhetek meg magamnak. A kórházban érdeklődtem, ott egyáltalán nem tudtak szabad időpontot adni. Az egyetemen is érdeklődtem, mert hallgatóként van lehetőségünk ingyenes pszichológiai tanácsadásra, de egyelőre ott sem kaptam időpontot. A lakhelyemen összesen egy magán pszichológus van, illetve az egyetem városában van több is csak őket anyagi szempontból is szűrnöm kell.
2022. ápr. 18. 13:17
 6/11 anonim ***** válasza:
Azert azzal szamoljal, hogy egyreszt egy normalisabb pszicholgus/pszichiater nagyjabol 10.000 ft/óráról indul, masrészt egy normalisabb terapia minimum egy evig tart, heti egy alkalommal. Az also hangon is 500.000 ft.
2022. ápr. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy drága, de ez van. A 10.000 forint a max, amit ki tudok rá adni.
2022. ápr. 18. 14:01
 8/11 anonim ***** válasza:
Online is tudnál találni akár ebben az árfekvésben is.
2022. ápr. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Online nem szeretnék.
2022. ápr. 18. 15:26
 10/11 anonim ***** válasza:
Én direkt idősebb férfit választottam. Nagyobb a tapasztalata, nőhöz meg nem akartam járni. Persze ehhez kellett a szimpátia.
2022. ápr. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!