Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rossz tapasztalatok a hipnózis...

Rossz tapasztalatok a hipnózissal?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 18. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Nem hiszek benne.
2022. ápr. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amennyire lehet jóra, annyira lehet rossz célokra is használni, nem is beszélve a nem elég profikról, aki egy olyan állapotba tud taszítani, ahonnan netán nem tud visszavinni téged a valóságba - félelmetes!
2022. ápr. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Én inkább azt nem tudom elképzelni, hogy müködik. Nem gondolom, hogy tudnának hipnotizálni, bármennyire akarnám is.
2022. máj. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3, Azt én se tudom.
2022. máj. 16. 21:04
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy barátom mesélte, hogy egy spirituális érdeklődésű közös barátunk őt egyszer "megutaztatta" és milyen félelmetes érzés volt, mert úgy érezte, hogy kilép a testéből és egyfelől nagyon élvezte, másfelől iszonyat félelmetes volt, mert új volt számára a helyzet és érezte, hogy nincs fölötte hatalma, és aztán a barátja, közös barátunk is mondta neki, hogy meg ne próbálja egyedül, mert tán nem tud visszatérni egyedül a valóságba, szóval tényleg van ilyen.


Ezen kívül nekem is volt már egyszer saját élményem egyedül, amikor nőként havi rendszeres alhasi görcsöm ellen légzőgyakorlatokkal próbáltam küzdeni, intenzíven, miközben figyelmemet megosztottam a barátnőim vitatkozását olvasva a telefonomban, hogy ki a szebb, ki a jobb, mindenki a másikra mutogatott, én meg "rendet akartam tenni" közöttük úgy, hogy mindannyian szépek és jók vagytok, miközben épp intenzív légzőgyakorlattal próbáltam csillapítani az alhasi fájdalmam, és egyszer csak feltűnt, hogy mintha felemelkednék a székről, de nem is annyira a testem, inkább a lelkem, sőt, oldalra is "repültem" és én is megijedtem ettől az érzéstől, pláne, hogy egyfelől azt éreztem, hogy bármire képes vagyok, másfelől pont emiatt volt ez nagyon félelmetes, pont ugyanazért, amiről az a barátom is mesélt korábban, mert mintha megéreztem volna a lehetőséget, hogy akkor bármire képes vagyok, hirtelen teljes békében éreztem magam a világmindenséggel, és rögtön eszembe is jutott ő és a közös barátunk intése, hogy ne egyedül, mert ki tudja, mi történhet.


Szóval lehet, hogy én magamat hipnotizáltam vagy hiperventilláltam vagy mittoménmi, de tényleg van ilyen érzés, ahol az ember azt érzi, hogy bármire képes és bármi lehetséges, mint nagyon ittas állapotban, és ha ezt én magam véletlenül is elértem, akkor nem kell sok fantázia ahhoz, hogy bárki felhasználhatja ezt akár rossz dolgokra is, akár valaki a hatalmába keríteni, szerintem simán lehetséges...

2022. máj. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!