Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most minden érzelmi meg stb...

Most minden érzelmi meg stb dolgot félre téve. Milyen érvek szólnak az életben maradás mellett?

Figyelt kérdés

És most nem azokra a dolgokra gondolok, hogy

- család

- barátok

- szex

- ételek

- levegő

- hallás, szaglás, látás

- hobbinak élés


Mert ezek csak a mi testünk hormonjai meg evolúciós meg nem érdekel milyen hülyeségei.



De most a totál nyers dolog érdekel.

Te most egy tanuló vagy (tételezzük fel) nincs sok zsebpénzed, (max 5 000 forint egy héten) tudod jól, hogy ez a pénz nem elég semmire. Veszel a boltban valami egészségeset és már el is fogyott. Ha bármi fontos dologra költened kell, akkor a rádhagyott örökséghez kell nyúlnod. Cégek nem vesznek fel, mert nincsen papírod és a szaktudás egyiküket sem érdekli, tekintve hogy az autodidakta tanulással megszerzett erős tudás nem ér semmit.



Tehát:

1. Nem tudsz munkát szerezni

2. Nincs hobbira elkölthető pénz

3. A jövődre félretett pénzből ami nem sok, abból kell költened (tehát a jövőd lesz nehezebb)

4. Olyan szintű brutál depressziód van, hogy amit kapsz pszcihoszer a dokidtól sem segít, de cserébe úgy leszedál hogy folyik a nyál a szádból esténként.

5. Többször megpróbáltad már megölni magad, és sajnos egyszer sem jött össze, mert a mentősök mindig megmentettek, vagy a rendőrök.

6. Az iskola és az ocsmány tanítási rendszer ami már rég összeomlott, annyira leterhel hogy igazából élni sincs időd. (van napi 2 órád amit magadra szánhatnál, de akkor is házit kell írnod és felkészülnöd a következő napi órákra, hétvégente természetesen teli vagy hányva házikkal mert úgy kell azt.)

7. Amikor játszanál akkor is már bűntudatod van, mert tudod jól hogy megfognak sz**atni amiért játszani mertél.

8. Amikor közösségi helyre mész, akkor pedig az Asperger szindrómád miatt nem tudsz mit kezdeni a helyzettel. Tehát kommunikáció stb képtelenség.

9. Az Aspergered miatt hülyének néznek.



Most, hogy benne vagy abba a helyzetbe amibe vagyok én. Lényegében milyen érveket lehet felhozni az életben maradás mellett? Miért küzdenek annyira amellett, hogy kevesebb legyen az öngyilkos?


Lehet mondani, hogy "há... másnak még rosszabb more", oké. De ezzel csak mégjobban elrontod a kedvemet, mert ezek szerint mások még nagyobb szenvedést élnek meg minden nap. Plusz egy ok meghalni. Vagy nem is értem, ezt miért szokták mondani? :D Egy ilyen mondat után én nekem hogyan legyen jobb kedvem? :D



UI:

Eredetileg megakarnám ölni magam, de annyira nehéz hogy én ezt már feladtam. Nem tudom hogyan tudják megtenni azok akiknek sikerült, de biztos bennük volt valami gyilkolási ösztön vagy kitudja. :D



2022. ápr. 18. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Az, hogy amiket hatalmas nagy érveknek felhoztál, azok döntő többségét lehet orvosolni (persze, nem fog minden magától 2 perc alatt megoldódni), amit meg nem, amellett is lehet boldog életet élni.

Egy debil közegben élsz, a családod mérgező, és nem a megfelelő intézménybe jársz.

De eljön majd az idő, amikor nem más fog rendelkezni a szabadidőd felett. Na, azért érdemes életben maradni!

2022. ápr. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%
Keveset tudsz a világról (korod miatt). Iratkozz be könyvtárba, és olvassál.
2022. ápr. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Trigger lehet, de hogyan mentettek meg a mentősök? Én egyedül élek, és ha meghalnék, akkor 2 hétig észre sem vennének, max. a tulaj rontaná rám az ajtót, hogy miért nem utalom a havi bért.
2022. ápr. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#4

Ezt én sem tudom. Az utcán kihívták a mentőket vagy a barátaimnak írtam olyanokat olyan állapotomba nem tudom. A lényeg, hogy minden alkalommal korházban ébredtem.

2022. ápr. 19. 14:38
 5/5 anonim válasza:
100%

Hali! Írj priviben ha mélyebben akarsz beszélgetnél, sok dolgot amit leírtál átéltem a pénz nem beosztásos dolgot meg jelenleg művelem (-800ezer ft 1,5 év alatt :,( )


-én kerestem diákmunkát, meg alkalmi munkát(ruhabolti illetve konyhai kisegítő) így van pénzem amit vagy sminkre, vagy ruhára vagy kreatív eszközökre költök.


-konkrétan 2 barátom van velük el szoktam menni kávézni. Vagy egyedül is.


-az esetek többsegében letojom a tanulást s gimiben-általánosban is szelektáltam a tantárgyakat.


-sokszor és értelmes vitákba kezdek s kiállok a nézeteim mellett


-mindig elkések az egyetemről


Ezek a TEVÉKENYSÉGEK amik szerintem az értlme az eletnek. Nyomot hagyni. Fizikálisan, vagy másnak a memóriájában.

S minél tovább élsz annál több a lehetőséged.


Én sem terveztem megélni a 16 éves kort, most 20 leszek s nem tudom mit kezdjek az életemmel egy totális káosz s 3 percc ezelőtt a szorongásom miatt sírtam...


Nem tökéletes, de bassza meg mindenki mert holnap reggel megnézek egy meme-reagálós videót, nem megyek be első órára de talán sikerül rávennem magam a zuhanyzásra s a fogmosásra ha most nem ment XD

2022. ápr. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!