Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik pszichiátria a legjobb?

Melyik pszichiátria a legjobb?

Figyelt kérdés

Hosszú sztori röviden, szétcsúsztam, nagyon…


Néztem a semmelweis klinikáját, a Thalassa házat és a Tündérhegyet is. Az utóbbi kettővel az a baj, hogy hónapokban gondolkodnak és én nem tudok annyit távol maradni az otthonomtól a honvágy miatt, meg sulim is van…


Esetleg tudtok olyan helyet ajánlani, ami nem több millióba kerül és magánba van?

Vagy esetleg tényleg egy olyan pszichiátriát ami fogad nem körzetiseket. És az ott töltött idő alatt nem is tipor mégjobban a földbe?

És kb 4 hetes bentfekvéssel elvállalnának (vagy akár kevesebbel)


Mert tényleg nincsenek nagy elvárásaim, csak annyi, hogy ne jöjjek ki rosszabb állapotban és azért emberhez méltó körülmények között töltsem el a rehabilitációm.


Diagnózisaim: Borderline, C-PTSD, OCD, viszont főleg a Borderline miatt vagyok jelenleg szétcsúszva. Ezeket szeretném kezeltetni egy intenzívebb terápiával.


Persze, ezt a bentfekvős dolgot megbeszélem még a dokimmal is, de szerintem ő is egyet fog érteni velem. Ezért kérek véleményeket/javaslatokat, hogy melyikbe érdemes elmenni.


19/l



2022. ápr. 18. 22:40
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem a három közül a SOTE a legvállalhatóbb. Ott alkalmaznak DBT-t, ami a borderline zavarok egyik leghatékonyabb kezelési módja. Utána Tündérhegy, végül a Thalassa. Egyikben sem voltam szerencsére, de ismerek pár orvost innen-onnan. A SOTE színvonalas, az osztályvezető pedig borderline szakértő.
2022. ápr. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Nincs ilyen, hogy legjobb pszichiátria. Van akinek ez, van akinek az válik be. Nem az épület, vagy intézmény kezel, hanem az orvos. Mindenhol vannak jó szakemberek, de mindenhol vannak kevésbé jó, harmat gyenge orvosok is.


Kb. ilyen: melyik a legjobb autó?

2022. ápr. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

én is a sote-t ajánlanám ezek közül.

a tündérhegyet nem ismerem

a thalassa ház meg csak csoportterápia meg a gyógyszeremet osszam be magamnak...

2022. ápr. 19. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
19%
Tündérhegy már nem jó Thalassa háznak már nincs olyan jó híre. Borderline meg nincs is.
2022. ápr. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

A Sote engem is érdekelne!

Tudtok linket küldeni róla?

2022. ápr. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A Tündérhegy inkább a pánikosoknak, fóbiásoknak, evészavarosoknak van, a Thalassa a borderlineok segítésében a profi. A SOTE valahol a kettő keveréke, de ott inkább csak gyógyszerelnek, nem annyira a pszichoterápián van a hangsúly.
2022. ápr. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
Én a semmelweist tudom ajánlani, én is ott voltam
2022. ápr. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"A SOTE-n inkább gyógyszerelnek, nem a pszichoterápián van a hangsúly"

Ez azért nem így van. Szükség esetén fontos mindkettő alkalmazása, de a SOTE-n sok CBT és DBT, illetve sématerapeuta dolgozik. Tündérhegyen boldog boldogtalant is bpd-nek diagnosztizálnak, olvastam már hideget meleget. A Thalassa pedig csoportterápiás elemekkel dolgozik, ami lehet nem mindenkinek felel meg. Pl. aki introvertáltabb borderline, az nem biztos, hogy örülne, ha mindig csoportban kellene dolgoznia, meg oda azért a szociálisan nehéz helyzetben lévők szoktak menni.

2022. ápr. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!