Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » PTSD úgy, hogy nem élte át a...

PTSD úgy, hogy nem élte át a személy?

Figyelt kérdés

Olvastam valahol már, nem tudom hol, hogy pld. az afrikai rabszolgáknak az unokái távoli rokonai is szenvedhetnek PTSD-ben, mert a nagyapjuk PTSD-s volt az elszenvedett traumáktól, mikor még rabszolga volt.


Ez miért lehet, hogyan lehetséges? Hogyan adta át a PTSD-t?



2022. ápr. 20. 18:46
 1/6 Z003 ***** válasza:
100%

Az hogy ki mit él meg traumának az a szémelytől függ. Pláne hogy gyerekként sokkal fogénkonyabbak vagyunk a traumák kialakítására.


A PTSD tünetei lehetnek elég rémisztőek. Vagy a történetek amiket hallhatak a felmenőiktől. Az ilyenek is kialakíthatják az állapotot nem kell közvetlen átélőnek lenni.

2022. ápr. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Epigenetika, sejt szinten öröklődik a trauma
2022. ápr. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2, Miért? Ennyi erővel akkor miért nem öröklődött nálam az, hogy az őseim mit éltek át a második világháborúban?
2022. ápr. 20. 22:35
 4/6 anonim ***** válasza:
27%

Kérdező, nálam öröklődött ami a II. világháborúban történt a családommal.

Rengeteg nagyon valósághű rémálom, pánikroham a hidrogén klorid gáztól stb.

De testvéreim nem tapasztaltak ilyet. Nem tudom ez mi alapján öröklődik, de van alapja

2022. ápr. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%
Kettes vagyok, csak kérdem akik leponzotak, miért? Ez aztán színtiszta tudomány nem valami spirituális vagy ki vallási vagy ki tudja milyen dolog, netán covid XD amiben sok ember nem hisz. Ez biológiailag kimutatott dolog=tudományos olvassátok utána mielőtt leponzotok.
2022. ápr. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nem tudom, te tudod miket éltek át az őseid a 2 vh-ban? Esetleg lehet hogy nem volt részükről olyan durván súlyos hatás... csak tipp. Azontúl pedig honnnan tudod hogy nincs-e benned olyan félelem vagy bármi ami "nem a tiéd" tehát nem tudod megmagyarázni miért (félsz pl valamintől, vagy van rossz érzésed valamivekl) nem feltétlenül csak egy pánikorohamot jelenthet ez.
2022. ápr. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!