Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a szakszó arra, amikor egy...

Mi a szakszó arra, amikor egy személy összepárosít a fejében bizonyos embertípusokat?

Figyelt kérdés

Egy erős példa: a sorozatgyilkos anyukája szőke hajú, 170 centi magas, vékony alkatú, zöld szemű asszony volt, aki bántalmazta őt. Onnantól kezdve a férfi olyan nőkre vadászott, akik hasonlítottak az anyjára. Megerőszakolta és megölte őket.


Bár az én helyzetem nem ilyen drasztikus, de csináltam már olyat, hogy egy férfival azért feküdtem le, (én kezdeményeztem) mert egy ismert közszereplőre hasonlított, akit nem azért kedvelek, mert annyira tetszik, hanem mert bejön a gondolkodásmódja, életszemlélete. Nekem a fejemben úgy állt össze a kép, hogy az ő alteregójával / klónjával vagyok együtt, és emiatt élveztem is a dolgot. Holott semmi hasonlóság nem volt bennük belsőleg.


És ez jellemző arra is, ha valakinek hasonló az érdeklődési köre, stílusa, fogalmazása, hobbija, mint az exemnek, akkor egyből az jut eszembe, hogy most “félig” az exemmel beszélek. Mintha nem lenne Coca Cola a boltban, de megveszed a Pepsit, mert hát majdnem ugyanaz.


Erre mi a szakkifejezés? Mennyire gyakori jelenség?


2021. aug. 10. 22:56
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Pszichiáter.
2021. aug. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1# Nem hinném. :D :D
2021. aug. 10. 23:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Személyiség átvetítés, vagy helyettesítő személyiség.

Ennél jobb megfogalmazás nem jutott az eszembe.

2021. aug. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Projekciónak hívják.

Amúgy ez teljesen természetes, nem kell túlgondolni. Más is csinálja, csak nem gondolja ennyire túl.

Fun fact, hogy tudat alatt a szüleinkhez hasonló párt keresünk magunknak (mind kinézetben, mind minták alapján).

2021. aug. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4# Igen, erre voltam kíváncsi. :)

Amúgy a szüleimet pont nem keresem senkiben. Lehet van olyan, aki igen, de erről még nem hallottam.

2021. aug. 11. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!