Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, hogy csalódottságot...

Normális, hogy csalódottságot érzek emiatt a pszichológusommal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Jártam online terápiára, használt is. De úgy alakult, hogy nem tudtam többé a zavartalan körülményeket biztosítani, így lemondtam az üléseket. Megkérdeztem tőle, hogyha megoldódnak ezek a problémák, akkor kereshetem-e. És megköszöntem a munkáját. Az első lemondott alkalmat már nem tartotta meg (ő szokott Skype-on hívni), de nem válaszolt az emailemre semmit, pedig az üléseken kívül, ha szükség volt rá mindig így kommunikáltunk, (általában lemondás, időpont áthelyezés, nem a terápiát vittem át részben emailekbe is). Normális, hogy csalódott vagyok, és jól esett volna tőle is egy elköszönés?

2022. ápr. 20. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Normális, viszont írásban nem lehet lezárni a terápiát. Szükség lett volna egy utolsó terápiás ülésre, ahol mindezt szóban megbeszélitek. A pszichológust nyilván váratlanul érte, hogy te írásban hirtelen lemondtad az üléseket, pedig az utolsó alkalmon erről az opcióról szó sem esett.
2022. ápr. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
normális, szerintem is udvariatlanság volt
2022. ápr. 21. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen normális, hogy csalódott vagy. Az, hogy váratlanul érte a pszichológust, az az ő baja, neki ezt szakmailag tudnia kellene magában kezelnie.
2022. ápr. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nemcsak normális a csalódás, hanem jogos is.

A lezárást is meg kell beszélni.

És ezt a pszichológusnak is tudnia kellett volna.

2022. jún. 26. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan írhatsz neki, és megjegyezheted, hogy rosszul esett, hogy nem reagált a leveledre.
2022. júl. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Már hogy a szöszbe ne lehetne írásban lemondani egy terápiát???

Én foglalkoztam emberekkel, bár nem pszichológusként, és ha valakinek nem volt jó valamiért, írt, hogy sajnos nem jó, halasszunk. Vagy felhívott telefonon, de nem tök mindegy? Ekkora finnyásságot, komolyan, a lemondáshoz díszkíséret ne legyen, vagy esetleg ne zenésítse meg és énekelje el zongorakísérettel, hogy lalala lemondom a terápiát?

2022. júl. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
1. Aha, és azért fizessen 15ezer forintot, hogy elmondja, hogy ezentúl nem jó neki. Azért mindennek lenne ám határa!
2022. júl. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nos, a kérdező nem írta, hogy fizetett volna.

Pszichológus, még online formában is, dolgozhat TB finanszírozott formában is.

A betegben csalódottság volt, jogosan, mert hiányolta az elköszönést. Jogosan.

Ez nem kerülne 15 ezerbe, sőt, semmmibe, mert a lemondás, elköszönés....nevezzük akárminek, nem konzultáció, és nem terápiás ülés.


Sajnos a pszichológus nem csak a szakmai szabályainak, hanem alapvető normáknak sem tett eleget.

2022. júl. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!