Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Cataflam mint szorongásoldó?

Cataflam mint szorongásoldó?

Figyelt kérdés

Szorongásom van, nem szedek semmilyen gyógyszert. Fizikai tüneteim is vannak sajnos néha, mai izommerevségben mutatkozik meg és mintha valami ízületi gyulladásom is lenne. Ennek utóbbinak a tünetei, hogy ilyenkor az alapból szinte minden ropogó ízületeim nem a "kellemes" módon ropognak, hanem pl. a gerincem, nyakam mintha becsípődne, olyan idegi fájdalmam van, néha nagyon rossz, de van hogy csak kevésbé.


Pár napja valami miatt a bokámnál íngyulladás jelentkezhetett, nagyon fáj amikor megyek és csak bicegve tudok. Ezért vettem be cataflamot, amitől jobb lett valamivel. Viszont azt vettem észre (régebben is amikor párszor szednem kellett), hogy sokkal jobban alszom tőle, mintha az idegeimet is lenyugtatná. Ébredéskor olyan kellemesen ki tudom nyújtani magam, mint normál állapotban szinte soha.


Tapasztalta valaki ezt a hatását? Talán folyamatos gyulladásban lehet a szorongás miatt a testem és ezért vannak ezek a tünetek? Nagyon régen nem éreztem már magam tényleg jól és ténylegesen relaxáltnak.


2022. ápr. 21. 15:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
A Cataflamnak semmi köze a szorongásoldáshoz, ezt bebeszéled magadnak. A szorongás pedig gyulladást nem idéz elő, izommerevséget, feszülést igen.
2022. ápr. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező a gyógyszerfüggés sipráljába lépsz bele most. Placebó hatás.
2022. ápr. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
Igaza van a #2-nek! És persze az 1-esnek is. :)
2022. ápr. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdésem, hogy rendszeresen szedném ezért, de akkor lehet kipróbálom a kedvetekért, csak hogy igazatok legyen.
2022. ápr. 21. 15:58
 5/11 anonim ***** válasza:

1# nincs igaza.


Évtizedek óta téma és vizsgálják az ízületi gyulladások okai közt a pszichés hatast. Tessék beírni Googleba!


Cataflamot szintén (!!!) ritkán szedek, szedtem (eddigi életem során kb. 8 db) DE mivel szorongásos vagyok és olykor olykor úgy befeszülnek az izmaim hogy végül fájdalmas becsípődés (derék) lesz a vége ezért nemrég muszájból bevettem egy cataflamot, úgy fejbevágott PONT mintha ittam volna 1 deci tömény alkoholt!


Utána is ahányszor bevettem, olyan hatása volt mintha enyhén elkábítottak volna. (ezért is kerülöm a használatát)

2022. ápr. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
4# Köszönjük szépen, ez igazán önzetlen tőled! Hajrá, nap 3X3 szem amitől úgy mész majd, mint a higanyember, az ízületeid és mi is örökké hálaásak leszünk, hogy a májadról ne is beszéljek!
2022. ápr. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A cataflamnak egyáltalán semmi hatása nincs az idegeidre meg a szorongásodra. Az a fájdalomérzetért felelős receptorokra kapcsolódik rá és blokkolja. És szépen tönkre megy a májad, ha a szervezetednek állandóan ilyeneket kell bontania.
2022. ápr. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

[link]


"However, patients who received diclofenac in addition to other therapeutics had both depression and anxiety decreased by a much larger value"

2022. ápr. 21. 17:00
 9/11 A kérdező kommentje:
Várom az olyan, alátámasztott érveléseket, ahol azt írják amit ti mondtok.
2022. ápr. 21. 17:01
 10/11 anonim ***** válasza:
Ember nincs hozzá köze.... De ha akard szedjed, szerinted érdekel minket ha tönkre megy a májad?
2022. ápr. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!