Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik gyógyszert szednek: ha...

Akik gyógyszert szednek: ha beszeditek, akkor olyan, mintha minden normális lenne?

Figyelt kérdés

Elegem van már a szorongásomból. Nem súlyos a helyzetem, ahhoz képest, hogy másoknak milyen bajaik vannak, apróságnak tűnhet, de nagyon elegem van, befolyásolja a mindennapjaimat és fizikai tünetei is jelentkeznek, pl. keveset eszem, csökkent az étvágyam, fogytam is (3-4 kiló, de nem akarok csontsoványra fogyni idővel sem).

Nem akarok gyógyszereket szedni, nem akarok egy függőséget az életembe, de néha már komolyan ezt látom jobbnak. Pszichológushoz járok, de tudom, hogy gyógyszert ő nem irhat fel.



2022. febr. 24. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:

A pszichológusom nekem a Remotivot javasolta, az ugye vény nélküli, tehát nem kellett felírnia.

Esetleg megpróbálhatod.

2022. febr. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is küzdöttem, harcoltam és most is próbálok ellenállni, de rosszul vagyok. Nincs mese, kell a gyógyszer. Velem ugyanez van, már 45 kiló vagyok és nem alszok. Igaz ez utóbbival kezdődött minden.
2022. febr. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mióta szorongsz? Mióta jársz pszichológushoz?
2022. febr. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kb 1 éve szorongok, augusztus óta járok pszichológushoz.
2022. febr. 24. 20:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Értem. És nem lett jobb a pszichológushoz járástól? (Gondolom heti 1x jársz.)


Vannak olyan emberek, akiknek segít az antidepresszáns a szorongáson (nekem pl. nem). Az antidepresszánsok nem rosszak, nem okoznak függőséget, viszonylag rövid ideig kell csak szedni őket. A nyugtatókat valóban nem javaslom!

2022. febr. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen heti 1x. Jó, hogy van valaki, aki meghallgat, kívülálló, ártani semmiképp nem árt, hogy járok, de lassan kezdem úgy érezni, nekem nem segít semmi, még akkor sem, ha nem vagyok súlyos eset, és hogy ez már mindig az életem része lesz.

Azok a tényezők, amelyek valószínűleg elvezettek ahhoz, hogy most szorongok, most ilyen állapotban vagyok, azokon nem tudok változtatni sem én, sem a pszichológus, se senki.

Az segítene, ha nyugodt életet élhetnénk egy nyugodt világban.

Röviden leírom, mi az a szerintem 3 dolog, ami kialakíthatta a szorongásom:

- covid helyzet eléggé leterhelt lelkileg (bezártság, elszigeteltség, elszokás a “normális” élettől, hisztériakeltés) - ekkor kezdődött a szorongásom is, 2020 végén/2021 elején

- Erről nem akarok részleteket írni, de több mint 3 éve anyukámmal elköltöztünk, ami eléggé hatással volt az életemre. Én azt a költözést nagyon nem akartam. Amikor ott voltam, nem voltam depressziós, nem voltam szomorú, szerintem akkor nem fogtam fel, hogy ennek milyen hatásai lehetnek és ez most jön ki. Igazából ez a problémáim gyökere, mert ha akkor marad minden a régiben, egy csomó dolog másképp lett volna. (most már nem ott lakom, már elköltöztem, újra ott lakom, ahol laktunk)

- Sokat aggodalmaskodom, stresszelek a jövőm miatt, hogy mi vár rám/ránk ebben a világban, mi jön még, mire lesz lehetőségem. Kb napi szinten. Tehernek is érzem emiatt az életet, hogy egyszerűen nem lehet normálisan, nyugodtan élni, mindig van valami, mintha direkt az lenne a lényeg, hogy az ember ne legyen boldog. Teljesen elvesztettem a hitemet az emberiségben és a világban. Szinte minden nap van valami vagy történik valami, ami miatt felháborodok, elszomorodok.

2022. febr. 24. 21:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Hiába mondod, hogy kiváló, ha ennyi idő után úgy érzed rajtad nem segít mégis másik szakembert kell keresned. Én jobban hiszek és bízok a pszichiáterekben, 13 éve kizárólag terápiával gyógyultam, most muszáj a gyógyszer az alvászavarra.
2022. febr. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!