Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrénnal a hallucinációiró...

Skizofrénnal a hallucinációiról beszélni?

Figyelt kérdés

Nem értek hozzá, szóval ezért kérdezem.


Ha egy skizofrénnak vannak visszatérő hallucinációi emberekről, akkor felemlíthetném őket, vagy inkább azzal csak ártok?


Egy szakember megkérdezi, hogy miket hallucinált a skizofrén, vagy csak azt kérdezi meg, hogy volt-e?



2022. ápr. 21. 17:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%
Rákost meg a daganat okozta érzéséről kérdeznéd? Beteg vagy... Más baján kéjelegve kíváncsiskodni.
2022. ápr. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A történetembe kell, nem akarok senkit se a valóságban megkérdezni…
2022. ápr. 21. 17:56
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én magam nem hoznám szóba a hallucinációkat azelőtt, mielőtt elkezdene róla beszélni. Nem mondanám neki, hogy ez nem igaz, nincsenek ott azok az emberek.

Bizonyára vannak olyan emberek, akik később megpróbálnának tudakozódni róluk a skizofrénnél. De nem tudom, hogy erre mi lenne a reakció.

2022. ápr. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
3, Persze, a megcáfolás nem jó. Viszont az ártana, ha megkérdezné egyik karakterem a könyvben, a skizofrént, hogy az általa hallucinált emberek hogyan vannak?
2022. ápr. 21. 19:41
 5/14 anonim ***** válasza:
51%
Nem is ártasz ès nem is segítesz.Nyugodtan beszélhetsz,én már beszéltem skizofrénnel erről.Meg amikor én voltam pszichiáternél,akkor konkrét hallucinációkra is rákérdeztek(vallásos témájúakra),de én mondtam,hogy nem hallucinálok egyáltalán.
2022. ápr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%

#5 vagyok Itt van egy kérdés erről:

[link]

2022. ápr. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
A skizofrének gyakran érzik a hallucinációjukat valóságosnak, akár maguktól is beszélnek róla, nem úgy fogják fel, mint hallucináció. Ha pl egy szereplőd megkérdezné ezt a skizofrén szereplődtől, szerintem teljesen reális, hogy a másik gond és furcsállás nélkül megválaszolja a kérdést.
2022. ápr. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

Tehát te azt hiszed, hogy úgy hallucinál egy skizofrén más személyeket, hogy a komplett élettörténetük is megszületik a fejében vagy mi? Mint valami képzeletbeli barát?

Sztem egyébként sértő, nekem legalábbis. Ha már könyvet írsz, akkor nem ártana kutatómunka, ha valós tényeket akarnál ötvözni a fikcióval. A kutatómunka pedig nem a gyk-t jelenti.

2022. ápr. 22. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

8, Még nem írtam le egy jelenetet a skizofréniával. Gondoltam megkérdezem először itt a gyakorin.


Amúgy John Nashnak ha jól tudom volt képzeletbeli barátja. Minden ember más, szóval a karakterem ilyen lesz és nem azt akarom ezzel mondani, hogy minden skizofrén személynek van képzeletbeli barátja. (Bár neki épp nem képzeletbeli barátja van, csak mindig felbukkannak és ismeri őket.)

2022. ápr. 22. 06:16
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a skizofrének, hanem a bipolárisoknak is lehet hallucinációja és/vagy téveszméje mánia (pszichózis) alatt, sőt, olyanoknak is, akiknek "csak" pszichózisa van.


Bipoláris vagyok, nekem csak téveszméim voltak.


Viszont exem skizo, ő elmesélte részletesen, hogy hogy kezdődött a betegsége és milyen haluja volt.


Később voltam pszichiátrián, ott beszélgettem egy lánnyal (sztem neki csak pszichózisa volt), ő is elmesélte. (Neki friss volt a dolog.) Ezeken a dolgokon mi könnyesre nevettük magunkat (ő az én téveszméimen, én az ő haluján), de azért ez nem ilyen egyszerű.


Most nemrég megismerkedtem pl. egy nagyon jófej skizo csajjal, aki életében jópárszor volt pszichiátrián. Vele találkoztam személyesen (sajnos csak egyszer) és kérdeztem a pszichiátriáról és egy kicsit a legutolsó rosszullétéről. (Ő hozta fel.) Látszott, hogy semmit nem lehet erről beszélgetni vele, őt túlságosan megviselték a dolgok. Még csak 2 éve van jól (és már elmúlt 40). Eszembe nem jutna megkérdezni, hogy miket haluzik.


Summa summarum, szerintem ilyeneket nem lehet valakitől megkérdezni. Ne írj ilyenről. Ilyenekről azok az emberek írhatnak, akik vagy megtapasztalták, vagy családtagként részük volt benne. Nekik meg túl traumatikus. Csak filmekből vehetsz alapul dolgokat.


Ismét ajánlom ezt a filmet: https://www.youtube.com/watch?v=XsvcI2Elq1w .

2022. ápr. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!