Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szeretnék elmenni egy pszichol...

Szeretnék elmenni egy pszichologushoz de nem tudom mennyire jó ötlet?

Figyelt kérdés

Nem akarok több száz oldalt írni a problémáimról, hisz mindenkinek vannak épp elég. Úgy érzem valakinek viszont el kell mondjam mert már nem bírom magamban tartani és cipelni tovább!

Viszont valószínüleg lennének olyan kérdések amikre nem szeretnék vagyis nem szívesen válaszolnék. Nem akarom magam 100% kiadni még egy orvosnak/szakembernek sem!

Hogy lehet ezt a problémát feloldani ha egyáltalán lehet?????



2022. febr. 13. 16:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%

Elöször keress egy olyan pszichológust, akivel megvan az összhang és akiben nagyjából megbízol.

A problémákról lehet és kell is beszélni, de nem kötelezö mindent elmondani, viszont ebben az esetben feltétlen érdemes a pszichonak megmondani, hogy ettöl a témáról nem szeretnél megosztani vele semmit vagy egyes területeket, ez ugyanis neki sokat mondhat az állapotodról, és segíthet a megoldásban.

Meg idövel az sem kizárt, hogy rájössz, neki el tudsz mondani olyasmiket is, amiket másnak nem, de ez nem feltétlen lesz így, majd kiderül.

A pszichológusnál nem kell lelki sztriptízt játszani, de csak akkor fog müködni a terápia, ha nem zártózol el minden témától - de ezt gondolom, te is tudod.

2022. febr. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Igen tudom!! Szeretnék mindent elmondani de sok olyan van közte amiket nagyon szégyellek és morálisan is probléma lehet. Tudom ő orvos vagy mindegy, titoktartás meg ilyenek de az nekem kevés.

Megtanultam egy titok addig titok ameddig csak egy ember tudja.

Nem akarok sejtelmes lenni, nem nálam vannak a rakéták indító kódjai, de kb 20-30%ot nem szeretnék elmondani senkinek sem. Nekem is hatalmas teher ezekkel élni

Köszönöm a válaszod!!!!

2022. febr. 13. 17:20
 3/21 anonim ***** válasza:
51%
Az elsö vagyok: szerintem mindenképpen menj el, veszteni nem tudsz vele, viszont nagy eséllyel segíthet neked.
2022. febr. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
41%
Én azt mondom neked, hogy illegális dolgokat jelenthet a hatóságoknak, ha úgy látja. Viszont a lelkipásztori titok a protestáns lelkészeknél, vagy a katolikus papoknál a gyónási titok tényleg sérthetetlen. Ott elmondhatod következmények nélkül azt is, hogy megöltél valakit. Viszont, ha nem csináltál semmi illegálisat, akkor a pszichológusnak is nyugodtan elmondhatsz bármit. Szakmailag jobban tud segíteni, mint egy a pszichológiához kevésbé, vagy egyáltalán nem értő lelkész.
2022. febr. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
77%
A 4-es vagyok. Ha azt nyugodtan el lehet mondani egy pszichológusnak, hogy fantáziálsz az ölésről, vagy, hogy halottakkal szeretnél szexelni. Ez még nem illegális, ezt nem jelenti a hatóságoknak. Azt már jelenti, ha kiásol hullákat, és utána magadévá teszed őket. Bocsi, a hülye példáért, csak szemléletes akartam lenni.
2022. febr. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nem csináltam soha semmi illegálisat viszont sok olyan szexuális vágyam van ami immorális. Ezekről nem szeretnék még egy orvosnak se és egy papnak se beszélni. Nem vagyok amugy sem vallásos.

Szóval nem tudom mi legyen. Több mint 1 éve vivódok hogy menjek ne menjek...😔

2022. febr. 13. 18:11
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszi kicsit tényleg hülye példa volt! Szó sincs ilyenről 😑

Bocsánat ha félreérthető voltam

2022. febr. 13. 18:14
 8/21 anonim ***** válasza:
66%
Azt úgy mellékesen megjegyezném, hogy a pszichológus nem orvos (csak mert kissé úgy tűnik, mintha azt hinnéd). Ettől függetlenül a titoktartás rá is ugyanúgy vonatkozik. Nyilván nem tud kényszeríteni, hogy elmondj neki mindent, de a saját érdeked is ezt kívánja, ugyanis akkor tud mindenféle kezelés, terápia a legjobban működni, ha maximálisan őszinte vagy. A pszichológust pedig hidd el, nem érdekli, hogy milyen vágyaid vannak, legalábbis olyan értelemben nem, hogy nem fog ítélkezni vagy bármi hasonló. Úgyhogy menj nyugodtan, ha nem akarsz valamiről beszélni, akkor azt egy jó pszichológus tiszteletben tartja, de hosszútávon neked is akkor lenne a legjobb, ha legalább neki meg tudnál nyílni.
2022. febr. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

#8 Köszönöm a válaszod!!

Tudom hogy nem orvos a pszichologus de ennek amugy sincs tul nagy jelentősége. Keresztlányom is pszichologusnak tanul. Nagyon joba vagyok vele de mégse szeretném ezeket a dolgokat pl neki elmondani. Tudom egy független pszichologussal azért más. Köszönöm mindenki a segítségét!

2022. febr. 13. 18:31
 10/21 anonim ***** válasza:
68%
Családtag nem véletlen, hogy nem kezelhet. :) De értem, mire gondolsz. Viszont a pszichológusnak pont azért jó elmondani mindent, mert nem a barátod, családtagod, aki ítélkezik, rosszabb esetben ellened használja, amit megtud rólad, csak egy teljesen kívülálló ember, akinek egyedül az a feladata, hogy neked segítsen. Ha elvonatkoztatsz a jelenlegi helyzetedtől, akkor biztosan belátod, hogy pl. egy orvos is akkor tud a legjobban segíteni, ha tud minden panaszodról. Ilyen értelemben ugyanez a helyzet a pszichológussal is. Menj csak el és legyél nyitott, nem kell ettől félni! Sok sikert! :)
2022. febr. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!