Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszihológus jelenthet...

A pszihológus jelenthet bármiféle segítséget a problémák diagnosztizálásán túl?

Figyelt kérdés

Meggyőződésem hogy a világon semmit sem tud kezdeni a mentális problémákkal a feltárásukon kívűl. Viszont sokan úgy beszélnek a pszihológusokról mint valami csodatevő doktorokról akik meggyógyítják az embert.

Most éppen járok egyhez hogy segítsen megérteni a problémáimat, de tudom hogy megoldani sosem fogja, és én sem fogom tudni a segítségével sem.

Miért képzelik sokan hogy megoldást jelent a lelki problémákra?



2022. ápr. 22. 06:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező: "téged tesz képessé, a problémák megoldására, megoldásokat láttat, rávezet, helyetted megoldani semmit sem tud. Lehetőségek fognak feltárulni. Persze rossz szakembert is ki lehet fogni, ekkor kell keresni egy másikat. A lelki változás lassú folyamat sajnos.

Ha érdekel bővebben a téma ("hogyan segít egy pszichológus"), akkor olvasd el például A HVG Könyvek "A terapeuta esetei" sorozatból valamelyik könyvet. Abból anonim történeteken keresztül képet kaphatsz róla, hogyan segít egy pszichológus.

2022. ápr. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
81%
Nem az a dolga, hogy megoldja a problémádat.
2022. ápr. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%
Azért mert aki érti hogy működnek a mentális betegségek, traumák, stb, mert évekig tanulta, az tudja hogyan hozza helyre. Olyan ez mint hogy ha elviszed a kocsid a szervízbe, tudják mit tegyenek rendbe rajta. Én hiszem hogy minden traumából meg lehet gyógyulni, legalább olyan szintre hogy az embernek ne legyen kínzás vele az élet, és már elég sok mentális betegségre van gyógyszer is. De ilyen hozzáállással nem fogsz sehova jutni, mert mikor majd azt adja ki hogy csinálj valamit, ami neked k*rvára nem fog jólesni (mint pl depressziósoknál a rendszeres séta, akármilyen rövid is), akkor nem fogod megcsinálni mert jaj ez úgyis hülyeség, úgyse segít, és soha nem juttok egyről a kettőre.
2022. ápr. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonymousreview60 ***** válasza:
73%
Kérdező! A - jó - terapeuta, nem csodadoktor, hanem olyan autöszerelő, aki nem rakja rendbe helyetted a kocsit, hanem megmutatja és ha nem állsz ellen, akkor megtanítja, hogyan kell megszerelni a kocsit és a kezedbe adja a szerszámokat.
2022. ápr. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező! Nagyon jól írják a többiek! A pszichológusnak nem az a feladata, hogy "megszereljen", megjavítson téged - mert ez csak _te magad_ tudod. Rávezet a bajaid okára, és segít kitalálni a megoldást, amit neked kell véghezvinned.
2022. ápr. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

"Nem az a dolga, hogy megoldja a problémádat."

Tudom, ez a lényeg

Nem ez a dolga mert képtelenség

Mert semmiféle eszközük sincsen rá hogy ilyet tegyenek.

Ergo az összes "kezeltesd magad pszihológussal" tanács butaság vagy rosszindulatú, mivel a pszihológus semmit sem fog kezelni sohasem, csupán megpróbálja feltárni a problémát.

Akkor tud csak segíteni ha önmagadon tudsz segíteni. Viszont ha tudna az ember, akkor nem volna szüksége terápiára.

Hosszútávon semmi értelmét nem látni.

2022. ápr. 22. 08:58
 7/24 anonim ***** válasza:
85%

6: Nem akarod érteni a lényeget.


Nem tudsz úgy önmagadon segíteni, ha nem ismered fel magadtól az okot, az állapotodhoz vezető körülményeket. EBBEN segít neked a pszichológus - mert ő külső szemlélőként sokkal kritikusabban, objektívebben látja a helyzete.

2022. ápr. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

"Nem akarod érteni a lényeget"

Jól láthatod hogy te sem

Nyilván a pszihológus segít abban hogy felismerd az okokat ez nyilvánvaló, én is ezt írtam.

Viszont az okok és az állapothoz vezető körülmények ismerete NEM eredményezi a probléma megoldását.

Tehát felméri hogy mi a probléma, de azt orvosolni nem fogja, mert eleve nincs eszköze rá.

Azaz gyógyuláshoz nem vezet a segítség, amit a pszihológus nyújt

2022. ápr. 22. 10:27
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne menj pszichológushoz.

Problem solved.

Ja, nem.

2022. ápr. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

"Akkor ne menj pszichológushoz"

Olvasd el jobban a kérdést

Írtam hogy már járok és azt is pontosan milyen céllal

Nincsen velük bajom, de a véleményemet azért fenntartom felőlük, mert nincs ellenérve

2022. ápr. 22. 12:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!