Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrénnek el lehet hagyni...

Skizofrénnek el lehet hagyni egy idô után a gyógyszert ?

Figyelt kérdés

Eddig egy epizódom volt az se durva csak hanghallás, szóval szerencsére enyhébb lefolyású.Tavaly diagnosztizálták nálam.

2 féle antipszichotikumot szedek de azt mondta az orvosom hogy egy idő után teljesen elhagyhatom a gyógyszereket.

Ilyet tényleg lehet? Én úgy tudtam ezzel a diagnózissal életem végéig gyógyszeren kell lennem. Nem akarok visszakerülni oda ahol voltam tavaly.

20/f



2022. ápr. 22. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az orvost kérdezd ezügyben, előtörténetedet ő ismeri és betegségeddel kapcsolatosan ismer.
2022. ápr. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Ha valakinek egyszer már volt pszichotikus epizódja akkor a visszaesések megelőzése érdekében szedni kell a gyógyszert. Önhatalmulag dönthetsz ugy hogy abbahagyod de valoszinüleg újra elö fog jőnni. Én is abbahagytam egyszer viszonylag hamar visszestem. Van olyan pszihiáter aki szerint meg kell probálni gyógyszer nélkül élni, de ha újra elöjön életed végéig szedni kell.
2022. ápr. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Ezzel a dologgal nem kísérleteznék.
2022. ápr. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan orvos az Ébredédek Alapítvanyban, aki a betegeoei egy kis részénél elveszi.


Nekem volt egy pszichotikus epizödomm 13 éve ért véget. Eljsgyhattam s gyógyszert. Nem estem vissza.

2022. ápr. 23. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
24%
Nem kellene elhagyni a gyógyszert, jobb vele mint nélküle.
2022. ápr. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Ha az orvos jónak latja, megér egy próbát. Járhatnál hanghalló csoportba is.
2022. ápr. 24. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Csak érdeklődöm …mi családunkban is van 3 skizofrén. Háziállatod van? Ha igen, mi?
2022. máj. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nuszi macska meg kutya :)
2022. máj. 27. 08:03
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor tiszta sor. Nekünk kutya, macska.


Olvasd el ezt: [link]

2022. máj. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!