Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Amikor nagyon sok az elintézni...

Amikor nagyon sok az elintéznivaló akkor mit lehet tenni a leblokkolás ellen?

Figyelt kérdés

Olyan sok dolog (sok apróság is) van a tennivalóim listáján, hogy néha úgy érzem leblokkolok. Nem tudom melyikkel kezdjem.


Ha bele is kezdek egybe hamar azon jár az eszem, hogy inkább egy másik ügyet kéne intézni. Oda-vissza pattog az agyam. Nehéz koncentráltnak maradni.


Ez ellen lehet valamit tenni?



2022. ápr. 24. 11:18
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Intézd el sorban mind. Az komoly, hogy ez nehezedre esik.
2022. ápr. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Légyszi a továbbiakban olyan válaszoljon, aki érti a kérdést.


Köszönöm.

2022. ápr. 24. 19:20
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha alap dolgokat nem tudsz sorban elintézni akkor mit vársz a pszichológustól? Ő menjen csekket befizetni meg vásárolni, kutyát levinni. Ne mentális betegséget keress, hanem fejleszd magad. A fejedben káosz uralkodik, tegyél ellene.
2022. ápr. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Ertem, amit irsz, Kerdezo. Blokkolas nem szokott nalam lenni, csak oda-vissza ugralnak a gondolataim, amikor sok a teendo.

Nekem ilyenkor az szokott segiteni, hogy felirom az osszes teendomet, es priorizalok: melyik a legsurgosebb feladat. Mivel mindent felirtam, megnyugszok, hogy nem felejtek el semmit. Es utana elkezdem megoldani a feladatokat. Ami kesz van, kihuzom a listarol :)

Amit meg szoktak javasolni: rangsorolni a feladatokat a szerint, hogy mi:

1) fontos es surgos

2) fontos, de nem surgos

3) surgos, de nem fontos

4) se nem surgos, se nem fontos

Es ertelemszeruen a fontos es surgos feladatokkal kell kezdeni. Ezt en pl ugy kovetem, hogy a nem surgos feladatokat beirom akkorra a naptaramba, amikor nyugis idoszak varhato.

Remelem, ezek az apro technikak segitenek :)

2022. ápr. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Utolsónak köszönöm. :)


Az első úgy látom azt se tudja merre van arccal. Neki köszönjük, tőle több észrevételt nem várunk.

2022. ápr. 24. 20:22
 6/6 Senior Séf ***** válasza:
50 évvel ezelőtt nagyapám ilyenkor leült, rágyújtott egy pipára, és átgondolta a dolgot. Én nem dohányzom, de én is le szoktam ülni, sorba venni a fejemben a dolgokat. Szinte mindig találok több olyan teendőt, ami egymásfolyománya, tehát, ha az elsőt megcsinálom, már valamivel beljebb vagyok a másodikkal, st.b.
2022. ápr. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!