Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rá fogok így szokni a frontinra?

Rá fogok így szokni a frontinra?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon streszszelek az iskola miatt :(. Az orvosom frontint írt fel. Még ez és 1 évem van hátra. Azt tervezem, hogy erre a maradék időre iskolaidőben minden hétköznap szedni fogom. Azon túl pedig nem. Szerintetek kialakulhat függőség? 0,5mg van 1 napra. Köszi ha elolvasod.

2022. ápr. 25. 12:19
A kérdező szavazást indított:
Igen ez elég hogy függőség alakuljon ki
Nem lesz függőség
19 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak rajtad múlik, ha tisztában vqgy vele, hogy ez így elég, akkor mem.:)
2022. ápr. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

vagy*

nem*

Bocsi, elírtam:D

2022. ápr. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez rengeteg dologtól függ. Nem hiszem, hogy ennyitől rá lehetne függni, de persze sok múlik a szervezeted egyéni sajátosságain, és a hozzáállásodon is.

Az viszont elég baj, hogy egy iskola miatt ilyenekhez folyamodsz. Tudom, a családját nem válogathatja meg az ember... de normális körülmények között nem szabadna, hogy ekkora feszültségforrás legyen egy iskola, vagy ha mégis, akkor az az iskola nem megfelelő.

2022. ápr. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Meg hát mi lesz a továbbiakban? Egyetem, munkahely. Én javasolnék ahelyett/ez mellett pszichológust is, mert hosszú távon kifizetődőbb, ha megtanulsz kiegyensúlyozottabban élni, és dönteni.
2022. ápr. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Igen, rá. A legrövidebb rászokás, ami dokumentálva is van: 17 nap. Átlagban azért kell pár hónap, mondjuk 3-4, de több mint 1 év szedés esetén garantált. Amúgy milyen suliba jársz, hogy csak nyugtatóval lehet elviselni?

Csak halkan mondom, hogy a suli UTÁNI élet még nehezebb lesz, munkahelyi, anyagi gondok, romló egészség, probléma a gyerekekkel, boldogtalan házasság, szülők halála, stb. A gyógyszer nem old meg semmit, és csak még gyengébbé tesz.

2022. ápr. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ismerem a saját határaimat tudom, hogy az egyetmen már nem leszek kitűnő, azon nem streszszelek, de ha a középiskolát nem tudom elvégezni anélkül, azt "nem tudnám feldolgozni". Költői túlzás, mert fel tudnám, de inkább megéri a hogy erre a gyógyszerre ráfüggjek. Annyira félek a teljesítményemtől, hogy nem tudok aludni, így kell a gyógyszer. Az élet többi része már nem érdekel, hogy sikerül, soha semmi más nem volt fontos, és nem is akarom, hogy az legyen, mert minden, ami fontos csak ilyen szenvedést okoz. Ezt be akarom, ezt az egy célom fejezni, és akkor szabad leszek. Utána pedig ahogy sikerül, amit hoz az élet.
2022. ápr. 25. 13:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is már gimi alatt (söt, már előtte is) küzdöttem a szorongással. Akkor én még nem tudtam, milyen lehetőséeim vannak, kb 20 éves koromig szenvedtem mindenféle segítség nélkül. Te nagyon szerencsée vagy, hogy most tetted fel ezt a kérdést, mert az ember magán dolgozni minél hamarabb kezd el, annál jobb. (Akik írják, hogy a suli utáni élet még nehezebb lesz - igen igaz, de ne ijedj meg, a több felelősség szép is tud lenni, csak ehhez kell önbizalom, amit most kell kiépítened)


Én sem javaslom neked a gyógyszert ennyire fiatalon. Keress magadnak pszichológust, meg én a pszichodrámát (mellé) ajánlo,, ha van rá pénzetek. De tapasztalatból, magadba fektetni pénzt a legjobb befektetés.


Amíg nem hatnak a terápiák eléggé, inkább sportolj, kardiózz heti 4-5X is, igyál citromfű, levendula, vagy kamilla teát, szedj Magne B6-ot. Ezek súlyosabb szorongásra nem jók, de kezdetben segítenek átvészelni, amíg nem hat a terápia.

2022. máj. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja igen, és van olyan nyugtató, ha nem bírod másképp, amire nem lehet rászokni, a neve Atarax. Szedtem egy időben. De fontos, hogy ezek a terápiák MELLÉ vannak és nem HELYETTE, közben kell magadon dolgoznod.


Barátaid vannak? Mennyi időt vagy otthon? Nekem az is segít, hogy teljesen lefoglalom magamat, akkor nincs időm "hülyeségeken" agyalni :)

2022. máj. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!