Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A legjobb baratnomnek anorexia...

A legjobb baratnomnek anorexiara utalo jelei kezdtek lenni, en is az vagyok mit csinaljak?

Figyelt kérdés

a legjobb baratnom nagyobb sulyu es mostanaba nagyon elkezdtem megnyilni az anorexiamrol neki. nem szereti ahogy kinez es fogyni akar, de szerintem nagyon gyonyoru igy ahogy van es ezt nem hiszi el.

elkezdett etkezeseket kihagyni, nagyon sokat mozogni, elhagyni a cukrosat, kaloriakat nezni stbstb es nem tudom hogyan allithatnam meg neki ezt a folyamatat. nem szeretnem hogy ugy vegezze mint en, es ez mellett ez lehet onzoseg de nekem is nagyon “triggering” hogy ezt csinalja. neha rosszabb allapotban van mint en. (nem szeretnem elmondani neki hogy nekem ez nem jo mert akkor nem nyilna meg errol)

mit tegyek??



2022. ápr. 27. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Javasold neki szakorvos felkeresését.
2022. ápr. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen orvos,terápia,csoportterápia.
2022. ápr. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Lettek komolyabb szövődményeid az anorexiától? Ha igen vesd fel neki a saját példád, hogy pl. elkezdett leállni a veséd , megszünt a személyiséged stb… . De ezt halál komolyan mondd meg neki, hogy ő is ezt akarja e. Ha nem, akkor kezdjen normálisan fogyózni. Sajnos ezt szépen nem lehet közölni, mivel már valószínűleg beszűkült tudatállapotban van. Sírjon, nyugodtan, ne érdekeljen, csak mondd a magadét és próbáld meg kirángatni ebből. (Nálam ez jött be xd)

Ja és keressen fel egy szakembert is.

2022. ápr. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Tudom, elég morbid megoldás, de velem ezt csinálta a legjobb barátom és valahogy sikerrel járt. Legalábbis többet elért mint a pszichiáterem xd
2022. ápr. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Amit az előttem lévők leírtak, tényleg hasznosak. Én annyit tennék hozzá,mikor éheztem, baromi fáradt voltam, hozzá jöttek: vashiány, a hajam nem nőt, egyebek. Mikor elkezdtem normálisan enni (sőt a ló túloldalára is estem) nagyon meghíztam.. sokkal több lettem,mint előtte.

Ha mindketten megtaláljátok az arany közép utat nem lesz gond!

De szükséges az is, hogy szeresd saját magad, és fogadd el :) remélem hasznos amit leírtam,és érthető..

2022. ápr. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbáljátok motiválni egymást (ebből a szempontból szinte még "jó" is ez a helyzet). Adjatok egymásnak tanácsokat, ha tudtok - persze ne az önsanyargatást szorgalmazóakat, hanem segítő jellegűeket. Ha van kedvetek, számoljatok be egymásnak naponta/pár naponta/hetente, ki mikor, mit evett, hogy érezte magát stb... Hajrá mindkettőtöknek, sikerülni fog!
2022. ápr. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
koszonom mindenkinek a valaszt!
2022. ápr. 28. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!