Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió során a realitás...

Depresszió során a realitás érzet túltöltődik?

Figyelt kérdés

Vannak a depressziósak, és írásaikból rá lehet jönni, hogy olyan nyersen és igaz valójában látják a valóságot. Nem történik meg náluk az agyukba valami deformáló rendszer amitől úgy látják a világot mint mi.


Biztos butaságot írtam, nem ez a szakmám, ne haragugyjatok!

Ezt azért gondolom mert ha megkapják a megfelelő gyógyszert és megfelelő mértékben akkor meg teljesen ki vannak cserélve. Akkor ők is ugyan olyanok mint mi, látják a szépet és jót.


2022. ápr. 28. 06:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
attól függ milyen az a gyógyszer, én az életmód váltásra is hagyatkoznék, nem csak a gyógyszerre
2022. ápr. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A depressziós pont fordítva működik, kognitív torzításokon keresztül a valóságot sokkal feketébbnek látja, tudata beszűkül. Hogy te ezt depressziósként esetleg valóságosnak látod, az azért van, mert hasonló szűrőn keresztül nézed a világot.
2022. ápr. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Erősen depressziósként mondom hogy pont mi látjuk jól a világot… mi látjuk hogy mennyire nincs értelme ennek a borzalmas mókuskeréknek es szerintem az a bolond aki ki van bekulve azzal a tudattal hogy meghalunk
2022. ápr. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

Ez elég ellentmondásos 3-as, most akkor nincs értelme az egész egy mókuskerék, de akkor miért kellene azon aggódni, hogy meghalunk? Úgy sincs értelme az ittlétnek, nem? :)


Ajj istenem

2022. ápr. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4 -es

Szerintem arra gondolt a hármas hogy azért nincs értelme ennek mert a végén meghalunk.

Csak kicsit fura volt a megfogalmazás

2022. ápr. 29. 08:25
 6/12 anonim ***** válasza:

Na hát, nem élünk örökké, és emiatt depressziósnak kell lenni, és ez így kívánatos, sőt, egészséges. :D


Aztakrva

2022. ápr. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6 -ös

Ezt én se értem.

Mert amit leírt azalapján tényleg olyan mintha a realitás érzete elváltozott volna

2022. ápr. 29. 08:38
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Arra gondoltam, hogy az a hülye aki ki van bekulve ezzel az egesz földi élettel, az igazságtalansággal, hogy eleve azzal a tudattal kell élnünk hogy meghalunk.

Nem véletlenül volt ennyi nagy koponya depressziós mint az állat

The more you know the more you know you dont know.

2022. ápr. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Arra gondoltam, hogy az a hülye aki ki van bekulve ezzel az egesz földi élettel, az igazságtalansággal, hogy eleve azzal a tudattal kell élnünk hogy meghalunk."


Szóval az a hülye, aki aggódik, szorong, depressziós lesz valami miatt, ami elkerülhetetlen, és természetes.


Értem... És te vagy az, aki tisztán látja a valóságot, ugye? :)

2022. ápr. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Hopsz, összevissza sikerült ez a kommentem. Szóval szerinted az a normális, aki depressziós lesz valami miatt, ami mindenkit érint, és elkerülhetetlen, természetes.


Már bocsáss meg, de ez egy nagy baromság. Depressziós lehetsz amiatt, hogy olyan dolog történt veled, ami mással nem, vagy elkerülhető lett volna. De azért, mert egyszer meg fogsz halni? Ugyan már, ha neked szerinted ez a bajod, akkor valószínűleg tévedésben élsz, és teljesen más a te igazi problémád, csak épp nem tudsz róla, és erre vetíted ki. Ha tényleg emiatt vagy depressziós meg menj orvoshoz, mert ez még a depressziók között is meglehetősen irracionális.

2022. ápr. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!