Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetek ha a tesóm miatt...

Mit tehetek ha a tesóm miatt teljesen evészavaros gondolataim vannak?

Figyelt kérdés

Eddig sem volt nagy evő a tesóm, de mindig megette a napi kajáját. Reggelit is, ebédet is és vacsorát is. Néha még nassolt vagy desszertet is evett.

Viszont most egy pár napja, hogy csak ebédet eszik. És a reggelit is kihagyja azzal a mondandóval, hogy nem éhes most. Illetve most van 18:30, ebédet meg 13:00 körül evett. És rá kérdezett anya nem -e éhes, de annyit mondott nem, mert evett ebédet.

Az ebédje mellesleg rizs volt 2 db rántott sajttal. Ami szerintem nem is sok.


És miatta van nekem bűntudatom ha reggelizek és vacsorázok meg még esetleg fagyit is lenyomok.

Alapjárat nem vagyok kövér, de a tesóm mellett én egy tehén vagyok.

Elgondolkoztam azon is, hogy én is kihagyom a vacsorákat és a nassolást, reggelit még egyenlőre én is eszem, majd marad előbb utóbb nálam is csak az ebéd.


Bűntudatom is van, hogy én mindig éhes vagyok mikor ő meg “sose”.

Amúgy én vagyok a lány.


És amióta így étkezik teljesen egy evészavaros gondolataihoz alapozódik a sajátom is.


Mit tehetnék?

Emiatt rengeteget mértem ma is magam. S csak elsírom magam mindig. Jelenlegi célom lefogyni 39-50-re (168cm vagyok és 56kg) tesóm pedig 170 és 57kg mégis csont és bőr.


Valamit amit tehetnék - e gondolkodás ellen? Mert tudom, hogy nem valami normális. De teljesen bűntudatom van ha többet eszek nála.


2022. máj. 1. 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. attól, hogy nem eszel rendszeresen nem leszel egészségesebb, de általában fogyni sem fogsz rendesen.


2. 168cm-ek az 56kg nem olyan veszélyes. 39 kiló? beteg az agyad, vagy mi?


Orvoshoz kellene menni, mert ez elképesztő, hogy mennyire irracionális gondolatok.

2022. máj. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, mióta sportolok és ha kihagyok egy napot van hogy eszembe se jut enni és a savproblémáim is megoldódtak, konkrétan olyan mintha lebegnék néha xd.
2022. máj. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

50 kiló alá ne nagyon akarjál lefogyni, ezt a 39 kilót felejtsd el!

Ne hagyd, hogy ez az érzés elhatalmasodjon rajtad, továbbra is egyél normálisan. Ha picit le akarsz adni, akkor azt edzéssel és egészségesebb táplálkozással tedd, ne az étkezések kihagyásával.

2022. máj. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Teljesen normális a súlyod, miért akarsz csont és bőr lenni? Én alapból olyan vagyok, mint a tesód, kisétkű és nagyon vékony, 157 cm 45 kg. Tudod mennyit bántottak mindig miatta? Főleg a rokonságban a kövérebbek csesztettek mindig vele. Utáltam magam akkoriban, de egyszerűen nem jött rám semmi. Elkezdtem kondizni, feljött 5 kg izom. Most szép formás a combom, fenekem. Sokkal jobban is érzem magam a bőrömben. Nehogy azt hidd, hogy olyan jó dolog deszkának lenni, inkább örülj neki, hogy nem vagy az.
2022. máj. 2. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%
Igen-igen, a 7-est én is megerősíteni tudom. Én 163 cm vagyok, sosem voltam túlságosan vékony, de normálisan vékony alakom van. 50 kg-nál több soha nem voltam, most egészségügyi okok miatt kevesebbet tudok általánosságban enni és fogytam, 45-46 kg vagyok. A nagyszüleimnek is az az első szavuk, hogy “milyen vékony vagy”, “mit eszel?”, “eszel te normálisan?”, meg persze nem mindegy, kivel hasonlítanak össze, van olyan ismerősöm, aki 10 centivel magasabb nálam, alapból melákabb testalkatú és picit duci is, na mellette anorexiásnak nézhetek ki.
2022. máj. 2. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!