Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szakember tudna ebben segíteni?

Szakember tudna ebben segíteni?

Figyelt kérdés

Nem is tudom hol kezdjem. Tulajdonképpen elég nehezen megy számomra a szociális élet. Nagyon, nagyon csöndes vagyok, azokkal az emberekkel is keveset beszélek, akiket ismerek. Egyrészt egyszerűen nem érzek motivációt arra, hogy beszéljek, másrészt sokszor nem tudok miről beszélni. Egyedül anyámmal tudok rendesen dumálni, meg egy-két barátnőmmel. Senkinek nem nyílok meg. Gondolom mondanom se kell, hogy nem sok barátom van. Suliban is nagyon nehezen ment a beilleszkedés. Ez van egész kiskorom óta.

És itt nem arról van szó, hogy egy csendes introvertált vagyok, hanem nagyon szélsőséges a szociális viselkedésem (vagy mondhatjuk úgy, semmittevésem, némaságom). Meg vagyok győződve, hogy valami pszichés problémám van.


Amikor összejöttem az első barátommal, akkor jöttem rá igazán, hogy elég gázos helyzetben vagyok (jóval idősebb volt nálam és elég toxikus volt velem szemben). Nem tudta elfogadni, hogy ilyen vagyok, ezért folyton csesztetett (pedig ő is introvertált volt).

Mondjuk, ha elmentünk a családjához (pl. karikor, mikor sokan voltak), vagy rokonához (leginkább a tesójához + sogornőjéhez), már előre gyomorgörcsöm volt, mert nem mertem/tudtam beszélni velük és rettenetesen szorongtam. Bár nem is igazán szólt hozzám senki. Aztán másnap le is lettem b@szva, hogy milyen pocsék barátnő vagyok.


Szóval rádöbbentem, hogy emiatt párkapcsolatot sem fogok tudni normálisan kialakítani, nem hinném, hogy ezt bárki elfogadná.

Valamit kell ezzel csinálnom, mert ez így nem járja. Mit lehetne tenni? Szakember tudna ebben segíteni?



2022. máj. 3. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Persze, hogy tud, pont erre találták ki a pszichológust. Sima szociális szorongásod van, kb minden ötödik emberrel egyetemben. Most kezdjél el az interneten pszichológust keresni (már ha van magánra pénzed, ha nincs, akkor a helyi pszichiátriai gondozót, de jobb lenne a magán), és többnek is gyűjtsd ki az elérhetőségét, mert nem biztos, hogy van időpont. Hívd fel vagy írjál neki holnap.
2022. máj. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Csak nem tudom, hogy tényleg segítene-e, nehezen tudom elképzelni. De azért megpróbálom.


ja egyébként 19/L

2022. máj. 3. 22:41
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
Persze, hogy tud, az a tanult foglalkozása. Pontosan ugyanúgy megvannak erre az általánosan használt módszerek, ahogyan a fogorvos tudja, hogy hogy kell fogat tömni.
2022. máj. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Olvass, tanulj sokat, hogy tudj miről beszélni. Én is ilyen voltam/vagyok, nagyon keveset beszéltem oviban, arra emlékszem, hogy ülök az asztalnál egyedül és legózom. A gimiben egy fokkal jobb volt, az egyetemen még jobb, mert elfogadtak olyannak, amilyen vagyok. Ez egyébként teljesen normális. A sok beszéd, emberi interakció teljesen leszívja az agyamat. Ezért is fogok elkezdeni ismerkedni a programozással, ahol szépen nyugiban lehet dolgozni, minimális emberi interakcióval. Rájöttem hogy szeretek gondolkodni. Most éppen takarítok ideiglenesen, és teljesen leszívja az agyamat, hogy nem kell gondolkodnom. Ha már rengeteg beszédet hallottam, és vki megint rámköszön, mosolyogva, az teljesen kikészít. Ezt az érzést nem tudom elmagyarázni. Szükségem van alone timera, olyan 80%ban vagyok intro. Már alig várom hogy elkezdhessek újra programozni, egy teljesen új dolgot tanulni szinte a nulláról. Addig is pedig olvasok angolul, magyarul, németül, nyelvtanulós podcastot hallgatok.
2022. máj. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!