Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinek generalizált szorongása...

Akinek generalizált szorongása van, hogy jutott el odáig, hogy kezeljék?

Figyelt kérdés
Mi ennek a folyamata? Érdemes először pszichológushoz menni vagy pszichiátriai szakrendelésre kérjek időpontot? Mennyire veszik ott komolyan az embert ilyen problémával?

2022. máj. 4. 07:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
Mért ne vennék komolyan? Hogy merül fel, hogy nem veszik komolyan?! Ha van pénzed rá, magán klinikai szakpszichológushoz menj, de nem lesz könnyű olyat találni, aki tud időpontot adni. Pszichiáterhez, vagyis gyógyszerért ráérsz akkor menni, ha a pszichológus szükségesnek látja.
2022. máj. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Generalizált szorongásom volt, pszichiáterhez jártam terápiára magánban, SOHA nem kaptam gyógyszert. Felesleges az állandó riogatás ezzel.
2022. máj. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2. mivel kezeltek ami hatásos volt?
2022. máj. 4. 09:05
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Ahogy írtam, terápiával.
2022. máj. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
16%

Hát nem gyakorikérdéseken kérdeztünk, az biztos.


Ahogy 2-es írja, ideje lenne tisztázni 1 dolgot, mert ezt nagyon sokat rosszul tudják, és baromságot írnak.


Van pszichiáter, aki szakorvos, és jogosított felírni gyógyszert, terápiát nem.


Van pszichológus, aki egyébként nem jogosított fel terápiát tartani, sem gyógyszert.


Van pszichoterapeuta, aki jogosított terápiát tartani, és lehet pszichológus is ilyen, de pszichiáter is.

2022. máj. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ezeket eddig is tudtam, nem a kérdésre válaszoltatok.
2022. máj. 4. 19:59
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
A borderline személyiségzavarom miatt mentem pszichológushoz/pszichiáterhez elsősorban, de a terápia alatt a szorongással is foglalkozunk. Én a Nap-körhöz járok, e-mailben kértem tőlük időpontot az első beszélgetésre.
2022. máj. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Magán: keresel terapeutát. Felvetheti, h orvost is fel kellene keresni, hátha kell gyogyszer is.



Tb: kérsz időpontot pszichiáterhez, aki továbbküldhet pszichológushoz. Gyyzert is adhat.

2022. máj. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
A kommentelőket kérdezném,hogy elmúlt mindenkinek ?
2022. máj. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem sosem volt.

Barátnőmnek Anafraniltól elmúlt. Elhagyása után nem tért vissza.

Thalassa Házban egy nőnek terápia és gyógyszer hatása alatt sem múlt el.

2022. máj. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!