Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinek generalizált szorongása...

Akinek generalizált szorongása van, hogy jutott el odáig, hogy kezeljék?

Figyelt kérdés
Mi ennek a folyamata? Érdemes először pszichológushoz menni vagy pszichiátriai szakrendelésre kérjek időpontot? Mennyire veszik ott komolyan az embert ilyen problémával?

2022. máj. 4. 07:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nekem az orvosom a terapeutám is. Ilyen képzettsége is van. Sématerápiát tart nekem hetente vagy kéthetente.


C-PTSD-m, szorongásom és depresszióm is van. Régi orvosom szerint nem sima, hanem bipoláris.


A szorongásom mixes: generalizált és kicsit szoc. fóbos.


Nekem szorongásra gyógyszert is írt, mivel a terápiának hosszabb távon lesz eredménye.


REGGEL 300 mg, azaz max adag Elontrilt, 75 mg Pregabalint (ezt generalizált szorongásra lehet csak felírni, hasonló gyszer a nyugtatóhoz) és 200 mg Lamepet kapok.kapok.


DÉLBEN semmit


ESTE 150 mg Pregabalint és 1/3 szem Tritticot (ez álmosít, segít aludni)


Napi max 1 mg Rivotrilt behetek be. 1 vagy több részletben. Kevesebb is lehet. Munkaidő után, otthon szoktam bevenni, h munkahelyen ne legyek szedált.


Antipszichotikumokat próbáltunk. Vagy átaludtam az életem, vagy akatíziát okozott.


Elontril olyan antidepi, ami szerotoninra nem hat, csak noradtenalinra, így nincs szorongást csökkentő hatása. Csak depresszióra jó. A szerotoninosak illetve szerotonint és noradrenalint is tartalmazó antidepik nem hatottak szorongásra. Kb 8 félét próbáltam. Emiatt muszáj kifejezetten nyugtató hatásu gyszert is szednem.

2022. máj. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Szia! Nekem egy időben olyan súlyosra fordult,hogy már a napi feladataimat sem tudtam ellátni és szó szerint egész nap szorongtam, kivéve éjszaka. Ez egész hamar tönkretette az egészségemet is, ezért amint volt lehetőségem, pszichológushoz fordultam. Sajnos tovább romlott a helyzet, ezért következő évben felkerestem egy pszichiátert és vele nagyon sokat haladtam előre, a mai napig járok hozzá. Nem szeretnélek elkeseríteni, de nekem hosszú időbe telt mire normalizálódott a helyzet (kb 2 év-ebből egyet mondanék kritikusnak) Ma is visszajön néha, de már sokkal jobban kezelem a dolgot. Kitartás neked, van remény!
2022. jún. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!