Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mire számítsak az első pszicho...

Mire számítsak az első pszichoterápiás ülésen?

Figyelt kérdés

Miről szokott ilyenkor beszélgetni a pszichológus a klienssel?


Bocsánat, ha buta kérdés, de tényleg nem tudom mire számítsak.



2022. máj. 3. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Laza,kotetlen beszelgetes,elmondod az eleted vagy a problemad egy oraban.


Allitolag negyszer egy ora kell,mire egy szakember barmit is tud mondani,mi bajod,barmi keveset is megtud rolad, szoval az a minimum.

De tavaly rolam pl. harom alkalom utan megallaitottak,hogy borderline. Mondtak elore,hogy harom alkalom. Borderline: En nem vagyok benne biztos... utanaolvastam azota. Tobb olyan is van, alapdolgok, amik nem igazak ram es ami igaz egy borderlinosra...

Mondta YT -on egy pszichologus , nemreg hallottam, hogy a szakrmberek is manapsag konnyen dobaloznak ezekkel a szavakkal,hogy rafogjak tevesen valakire,hogy borderline, meg narcisztikus,annyira fel vannak most kapva ezek a szavak.

2022. máj. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
Neked amugy mi bajod? Elozo vagyok.
2022. máj. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
36%
Nekem az volt a bajom,hogy nagyon racsavarodtam egy pasira es feltem hogy eluldozom magamtol a nagy akarasommal,annyira rajongtam erte, ezert kertem tanacsot szakembertol, meg hogy jarni akarok hozza, folyamatosan beszelni errol a pasirol, meg segitsen feltarni,hogy miert csinalom ezt, hogyan ne legyek “ tul sok”.
2022. máj. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
84%
Hát nálam először elmondta a gyakorlati tudnivalókat(ár, gyakoriság, titoktartás), aztán megkérdezte, hogy miért kerestem fel, miért most, miért éreztem úgy, hogy el kellett mennem hozzá, mi volt úgymond az "utolsó csepp a pohárban", aztán ha jól emlékszem,meséltetett egy kicsit magamról(nyilván a későbbiekben részletesen is). Meg kérdezgetett. Nem kell aggódni, kérdez ő, vezeti a beszélgetést, ha kell.
2022. máj. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!