Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítene valaki, aki már járt...

Segítene valaki, aki már járt pszichológushoz/terapeutához?

Figyelt kérdés
Depressziós tünetektől szenvedek hónapok óta, most jutottam el odáig, hogy kellene szakember, kerestem is akihez jelentkeznék, de egyszerűen nem tudok. Emailen is be lehet jelentkezni, már ezerszer megírtam az emailt de teljesen bepánikolok, nem tudom elküldeni. Félek az egész helyzettől, hogy mi van ha egy hosszabb terápiát javasol, félek megnyílni egy ismeretlen előtt. De közben meg szenvedek a tüneteimtől. Jól esne, ha valaki, aki már volt ilyen helyzetben, írna pár sort a tapasztalatairól, hogy milyen érzés terapeutához járni.

2022. máj. 2. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:
26%

Senki nem fogja ezt helyetted megtenni kerdezo. Ha azt akarod, hogy jobb legyen, akkor kerj idopontot. Ha nem, akkor nem.


Mit veszithetsz?

2022. máj. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
26%
De ez magán pszichológus? Mert akkor elég valószínű, hogy belefutsz valami kuruzslóba. Ezek általában nem segítenek, csak elkérik a drága pénzt. Ha akarod bővebben írok erről, de ezért lenne érdemes elküldened végre az emailt, vagy telefonon felhívni, mert egyáltalán nem biztos, hogy hozzá fogsz járni.
2022. máj. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
37%

Hogyhogy ezerszer megírtad? És kitörölted? Vagy ott van a piszkozat? Ha megvan a levél, akkor vegyél egy nagy levegőt, és egyetlen másodperc alatt egy gombnyomással küldd el. Onnantól már megy a maga útján. Majd válaszol rá. De egyáltalán nem biztos, hogy rá fog érni a kinézett személy, teltház szokott lenni, szóval örülj, ha van időpont.

Mindenki fél, ez egy ilyen műfaj, pedig semmi ok nincs rá, a terapeuták tapasztalt (csupa ilyen kliensük van), kedves, együttérző emberek. A munkájuk része, hogy támogatók legyenek. Terápiába járni kifejezetten jó: ezek gondoskodó apa/anyafigurák, akik úgy megértenek és elfogadnak, mint senki más. Nem kér számon, nem rosszall, hanem első körben csak teljes odafigyeléssel meghallgat, kérdéseket tesz fel, és olyan tempóban halad, amit te el bírsz viselni. Neked magadnak fog megjönni a kedved új dolgokat kipróbálni, ő pedig kísérni fog ezen az úton. Nincs azzal semmi baj, ha hosszabb terápia, legalább tovább tart az élvezet.

2022. máj. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

Már 5 alkalommal jártam pszichológusnál az elmúlt hetekben. Korábban is sokszor.

Egyszer annyira rosszul voltam, hogy felhívtam őt telefonon. Már annyira eltávolodtam önmagamtól, hogy majdnem kinyírtam magam.

Egyszerűen senkinek nem tudom elmondani, hogy mennyire fáj belül, így most kaptam az alkalmon, hogy van egy ember aki felajánl egy segítő kapcsolatot, mely ítélkezésmentes és elfogadáson alapul. Azért van, hogy segítsen, hogy eljuss egy "elég jó" szintre, hogy megtanuld, hogy nem minden fekete-fehér. Szeresd magad, megtaláljátok együtt a pszichológussal, hogy mi benned a szerethető. Mindenki megérdemli, hogy szeressék, tehát te is. Nem várok csodát tőle, mármint a terapiától. Egyszerűen akartam magamnak adni egy utolsó lehetőséget, hogy segítsek magamon, tehát beleadok mindent a terápiába, őszintén, vesztenivalóm nincs.

Azt mondod el neki, amit biztonságosnak érzel. Majd ahogy mint minden kapcsolat, ez is mélyül, és folyamatosan alakul, így a bizalom is fokozatosan erősödik. Adj neki egy esélyt. Nagyon bátor vagy. Megannyi szenvedést átéltél, átélsz, nagy lépés ezt megtenni, hogy elküldöd a levelet. Bármi történjék minden a te javadat szolgálja és megkérdeznek minden fontos döntés előtt.

2022. máj. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
40%

Ha csak az elküldés megy nehezen, kérj meg valakit, hogy nyomja meg a gombot helyetted. Én évek óta járok terapeutához, de a 4. terapeuta jött be, hiába voltak az előzőek is jó szakemberek. Itt egyéniségekről van szó, akiknek a terápiás munkában együtt kell működni és ez nem történik meg mindenkivel. Ezért keresni kell a szakembert, akivel megvan az összhang, ritka az, hogy az elsővel összejön.

Viszont ha már megvan, az nagyon jó. Nem érdemes beszélnem róla, hogy miért jó (nekem), mert neked másmilyen lesz úgyis. De eddig mindenki, aki értelmesen terápiázott a környezetemben, kivétel nélkül állítja (és az életük is ezt igazolja), hogy a leghasznosabb dolog volt pszichoterápiát végezni. Az értelmes terápiázás alatt azt értve, hogy megkeresni a neki megfelelő klinikai szakpszichológust és min. heti egyszeri látogatással évekig végezni az önismereti munkát.

2022. máj. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!