Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ma reggel elfelejtettem...

Ma reggel elfelejtettem bevenni az antidepresszánst. Most be tudnám venni. Vegyem be?

Figyelt kérdés
Escitil 10 mg. Annyira bolondok háza ez a hét nekem, hogy ma reggel teljesen elfelejtettem bevenni a gyógyszert. Most hazajöttem ebédelni, be tudnám venni. Vagy már inkább ne? Egyelőre nem érzek semmi rosszat, hogy nem vettem be mondjuk.

2022. máj. 5. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Igen, pótold.
2022. máj. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Attól függ. Napi hányszor mennyit kellene szedned? PL: Napi 1 X 1, vagy napi 2 X 1, vagy napi 3 X 1. Szóval ettől is függ napi hányszor hány szemet kellene be venned. De a 2 adag gyógyszer be vétele között legalább minimum 8 óra legyen. Arra ügyelj.
2022. máj. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vedd be persze.
2022. máj. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Reggelente 1 szemet kell bevenni. De már mindegy, mert visszajöttem dolgozni, nem vettem be.
2022. máj. 5. 13:49
 5/5 anonim ***** válasza:

escitalopramnak viszonylag hosszú a felezési ideje (30 óra) így egy nap kihagyas még nem okoz elvonási tüneteket. De bevehetted volna mondjuk ebéd után is, nem

igazán számít.

(ami antidelresszáns és problémás tud lenni a kihagyás az a duloxetine illetve venlafaxine hatóanyag, ott már fèl nap csúszás is tud elvonási tünetet okozni.)

A 2. válaszolót nem igazán értem, hogy miért válaszolt, az escitalopramot naponta egyszer szokás bevenni.

2022. máj. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!