Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mentális betegség ha...

Milyen mentális betegség ha valaki hangokat hall amik nincsenek ott?

Figyelt kérdés
Egy ideje van nálam, hogy mintha beszédeket hallanék néha főleg ilyenkor. Most már anyám lefeküdt, de még mintha most is néha hallanám ahogy beszélne de az kizárt hisz alszik és nem beszél. Tegnap délután nagyim és anyám beszélgettek de mintha egy harmadik személyt is hallottam volna pl.szomszéd átjön de kinéztem és senki nem jött. Több ilyen is volt.

2022. máj. 6. 01:08
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Halucináció
2022. máj. 6. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ismerősömet skizofréniával diagnosztizálták hasonló tünetekkel. Ő olyasmit hall, hogy egy társaság tőle kb 20 méterre beszélget de nem érti miről, meg ilyesmi. Mondott több dolgot is de már elfelejtettem.
2022. máj. 6. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
37%
Skizo. Pszichiáter ad megfelelő gyógyszereket, antipszichotikumokat. Életed végéig szedned kell. Na persze ha ez lesz a diagnózis.
2022. máj. 6. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%

1-es a hallucináció (nem halucináció) nem betegség, hanem tünet. Általában skizofrénia tünete szokott lenni, de lelet OCD, PTSD, és még sok más.


Pszichiáterhez kell menni, ő majd megmondja, mitől van.

2022. máj. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%
Egyáltalán nem biztos, hogy azok a hangok nincsenek ott. Lehet, hogy valódi hangok, amiket hallasz. Jártam így én is, amikor társasházban laktunk, azt hittem, hallucinálok, több alkalommal is. Évek múlva jöttem rá, hogy valamelyik lakótárs beszédét hallottam a radiátoron keresztül. Nagyon halkan, az egyes szavakat nem is értve, de egyértelműen folyamatos beszédet hallottam olyankor.
2022. máj. 7. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!