Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? (részletek lent)

Mit tegyek? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy 0416odikán meghalt a kutyánk (ezt nem részletezem mert mentálisan azóta se nagyon vagyok rendben). Édesanyám (egy háztartásban élünk nagyszüleimmel is, tehát 4en vagyunk) azóta sincs jól, tényleg rosszul érzi magát. Ő kitalálta, hogy szeretne még egy kutyát, ami valamilyen szinten enyhítheti mindannyiunk fájdalmát. Nagyapám nem tud erről semmit még, nagymamám támogatja, én viszont ezt az ötletet nem tartom jónak, mert egy másik élőlény nem fog tudni segíteni annyit szerintem+ nem kellene egy állatra terhelni ezt. Engem nem zavarna, viszont nem tudnék az első 1-2 évbe szorosabb kapcsolatot kialakítani vele. Mit tegyek? mi lehet a jó döntés ilyen helyzetben?
2022. máj. 7. 14:30
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem ha fejben letisztázod, hogy az új kisállat nem egy pótlék, mert úgysem lehet az, hanem egy új csaladtag, akkor amellett,hogy rendesen el tudjátok gyászolni a kutyust, idővel, amellett lehet hogy megszereted az új kutyust is. Nem ugyanúgy, másként, de nem úgy kell felfogni, hogy helyette jött. Hanem ,hogyha jön akkor jött volna úgy is, ha élne az előző kutyátok. Ha anyukádnak ez segít, akkor érdemes megpróbálni elfogadni. Ha nem megy, meg nem kell erőltetni magadban,hogy megszeresd. És részvétem.
2022. máj. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!