Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A naplóírás segíthet a depress...

A naplóírás segíthet a depresszió leküzdésében?

Figyelt kérdés

2022. máj. 8. 12:51
 1/10 anonim ***** válasza:
32%

Ha oda is csupa negatív, lehangoló dolgot írsz, akkor nem biztos.

De egy próbát megér.

2022. máj. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a naploiras nagyon sokat segitett elrendezni a gondolataimat, felulemelkedni a kaoszon a fejemben. Melle folyamatosan onismeretet gyakoroltam, autodidakta modon olvastam utana dolgoknak, amik segitettek megismerni sajat magam s lenyegesen csokkent a depressziv napjaim szama.
2022. máj. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Valamit segíthet, ártani nem árt, de önmagában nem ettől fogsz kijönni a depresszióból, főleg ha súlyosabb.
2022. máj. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Sokat segít, igen. Mert ami eddig belül kattogott megállíthatatlanul, az most kívülre kerül. És valóban segít meglátni az összefüggéseket.
2022. máj. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Nekem a szakítás utáni bánat leküzdésében nagyon sokat segített, úgyhogy szerintem igen.
2022. máj. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Depresszión nem. Bánaton, lehangoltságon, szétesettségen, szomorúságon igen.
2022. máj. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Segíthet, meg az is segíthet, ha kiírod magadból a fájdalmat (megmutatni nem kell senkinek).
2022. máj. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%
Annyiban segíthet hogy jó lehet kiírni magadból a dolgokat, ha nem tudod elmondani senkinek. Valamivel jobb lehet tőle a hangulatod, de az egész depressziót nem fogja meg oldani, még szüntetni.
2022. máj. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nekem segített
2022. máj. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Segíthet, bár ez nem mindenkinél lehet így.

Nekem például szokott, rendszerezve látom a gondolataim, kiadom magamból, mindezt anélkül, hogy másokat húznék le vele mentálisan. Abban is segít, hogy leírva jobban átlátom a fejemben lévő pillanatnyi káoszt és jobban rálátok az akkori megingás miértjére. Közben önreflexiót is végzek és pluszban próbálom visszavezetni valamire az akkori mélyrepülésem.

2022. máj. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!