Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pregabalint és/vagy Rivotrilt...

Pregabalint és/vagy Rivotrilt szedők tapasztalata érdekel. Mennyi ideig hatott jól?

Figyelt kérdés
Pregabalint és Rivotrilt is szedek más gyógyszerek mellett. Érdekel, hogy másoknál mennyi idő alatt alakult ki tolerancia.

2022. máj. 8. 22:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem a kérdést. Mire kaptad ezeket? A pregabalin az egy neuropátiás gyógyszer, a rivót meg inkább nyugtatónak írják fel mint izomlazítónak. Miket szedsz még, és mi az alapbeetegség?
2022. máj. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

a pregabalint generalizált szorongásra adják, a rivotrilt meg átlagosra.

a rivotrilt én letettem, xanaxot szedek 3 mg-ra álltam be, elég hamar kialakul a benzoknál tolerancia

2022. máj. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A Pregabalint generalizált szorongásra kapom, arra is adható. Rivót nyugtatónak vagy akár alváshoz is szedhetem az álmosító mellékhatása miatt.


Jelenlegi orvosom szerint:

C-PTSD, szorongás, depresszió. Rajta vagyok a bipoláris spektrumon, de nincs bipoláris zavarom. Kezelni a bipolos ajánlások szerint kell. Pl hangstab vagy antipszichotikum is kell.


Az előző orvosim szerint nem unipoláris, hanem bipoláris depresszióm van. + a többi

2022. máj. 9. 05:35
 4/8 A kérdező kommentje:

1-es a kérdésem arra vonatkozott, hogy másoknál mennyi idő alatt alakul ki tolerancia=hatásgyengülés?


Tolerancia azt jelenti, hogy már nem hat ugyanolyan jól a gyógyszer, mint amikor szedni kezdte. Jellemző, hogy a mellékhatások (pl álmosság) is csökkennek.

2022. máj. 9. 05:39
 5/8 A kérdező kommentje:

Gyógyszereim:


Reggel: 75 mg Pregabalin, 200 mg Lamolep, 150 mg Elontril

Délben: 75 mg Pregabalin

Este: 150 mg Pregabalin, 1/3 szem Trittico

Szükség esetén napi max 1 mg Rivotril.


Terápiára is járok.

2022. máj. 9. 06:43
 6/8 anonim ***** válasza:

ez teljesen egyénfüggő, én évek óta ennyire vagyok beállva.

egyébként a pregabalint miért szeded ilyen gyógyszerek mellett?

elméletileg a szorongásodban segítenének, a többi is, pluszban rohadt drága gyógyszer

2022. máj. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Rivót átmenetileg kapom, most is csak szükség esetén vehetem be. Cél elhagyni, Pregabalint marad. Orvosom szerint Rivónál enyhébb függőséget okoz, letenni könnyebb stb.

Elontrilt csam 2 hete szedem, az noradrenalinra hat csak, nem igazán való szorongás oldására.

Trittico csak elaltató adag (1/3 szem).

Lamolep nekem nem csökkent szorongást.

2022. máj. 9. 19:09
 8/8 A kérdező kommentje:

Leírom a tapasztalatom, hátha vki erre téved és hasznos számára az infó.


Nekem Pregabalinnal ugyanúgy kialakult a tolerancia, mint Xanaxnál/Rivónál. Orvosom szerint a szedése, még mindig kisebb baj a fent említett nyugtatóknál. Elhagyni könnyebb.


Azóta változott a beállításom, Frontint szedek fix adagban illetve azt építem le.


Ataraxos tapasztalatom jó. Gyenge nyugtató és álmosító hatása van. Nem okoz függőséget, ez antihisztamin, ami szorongásra is felírható. Ára is elfogadható.

2022. júl. 10. 17:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!