Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mért színlelek folyamatosan...

Mért színlelek folyamatosan jókedvet az emberek között?

Figyelt kérdés

Nagyon mélyponton vayok már régóta, amint hazaérek, sírok vagy csak fekszem, és borzasztóan rettegek mindentől, a jövőtől, attól, hogy ez nem múlik el, hogy mindig ilyen marad, hogy már semmi örömet nem fogok találni semmiben. Van, hogy csak nyüszítek a fájdalomtól.


De amint emberek között vagyok (pl. munkahely, baráti társaság), azonnal vidám leszek, nem igazán, de nem tudom nem megjátszani, szóval mindenki nagyon vicces, jófej embernek tart.

szeretnék néha segítséget kérni, de elmondani is képtelen vagyok, mi a baj, azonnal elviccelem, meg ha valaki kérdezi is, hogy mi van, és képes vagyok azt mondani, hogy hát nem vagyok túl jól, azonnal hozzáteszem, h "de semmi komoly".

nem mondom, h bőgni akarok mások előtt, de már nagyon zavar, hogy képtelen vagyok kimutatni, ha van valami gondom.


Más is van ezzel így?


2022. máj. 10. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze társadalmi elvárás, még akkor is ha nem a legjobb. A barátaiddal próbálj beszélni erről. Munkahelyre pénzért jársz, ott hanyagold ezt továbbra is.


Ja, és keress pszichológust

2022. máj. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is teljesen ilyen voltam és vagok még mindig, de már nem olyan mértékben.

Pszichológushoz kezdtem el járni, neked is ajánlom.

2022. máj. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, persze, csak a pszichológusom, akihez régen jártam, egy óráért már 13 ezer forintot kért, az ha heti egy alkalommal számolok, havonta nekem most nem fér bele. Próbálok keresni olcsóbbat, de nem sok pénzem van.


Szóval értem én, h "keress egy jó pszichológust", de azért az nem olyan egyszerű.


szóval csak kiváncsi voltam, más is van-e ezzel így. mert a legtöbb ismerősömön, akiről tudom, hogy nincs jól, azért többé-kevésbé látszik társaságban is, én meg KÉPTELEN vagyok kimutatni, pedig néha szeretném.

2022. máj. 10. 21:13
 4/4 anonim ***** válasza:

valahol olvastam, hogy ez trauma hatása miatt van így

én is olyan vagyok, hogy képtelen vagyok kimutatni, nem vagy egyedül

mikor pedig valakinek próbálom elmondani, elviccelem a dolgot és máris nem vesz komolyan

2022. máj. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!