Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik velem?

Mi történik velem?

Figyelt kérdés

Világéletemben imádtam olvasni, filmeket és sorozatokat nézni, de valamiért 2021 nyara óta nem megy. Ha bármibe belekezdek, nem tudok úgy figyelni, úgy beleélni magam, mint előtte. Minden más dolgon elkezd járni az agyam, aztán elvesztem a fonalat, és azt sem tudom már, miről szól az adott tartalom. Ha vége, nem is emlékszem rá, mi történt. A kedvenc sorozataim folytatásaival is ez van. Akármilyen tartalmat nézek vagy olvasok, ez a helyzet áll fenn. + a gyógyszerszedés előtt élveztem az olvasást meg a filmeket.

Járok pszichológushoz, de nem mond erre semmit. Annyi volt a nagy tanácsa, hogy akkor menjek moziba, ott a nagy vászon miatt majd fogok tudni figyelni. Hát nem, nem tudtam, és ez amúgy is csak tüneti kezelésnek tűnik, nem is kivitelezhető rendszeresen.

Nem tudom, mi az összefüggés. Talán az, hogy nagyjából ez idő óta az ocd-s tüneteim (diagnosztizálva vagyok vele) is olyan enyhék, mint még soha életemben. Egyébiránt abbahagytam a pszichés gyógyszereim szedését, de ezt nyár után, és akkor már fennállt ez a probléma.



2022. máj. 13. 03:24
 1/3 anonim válasza:

Szia! Velem is ez van nekem úgy 1.2 éve kezdődtek, viszont nekem azt mondta az endokrinológusom és a pszichológusom is, hogy a pajzsmirigy betegségem miatt van (hashimoto thyreoditis) és a pajzsmirigy kiváltotta depresszió miatt.

Nincsennek esetleg depressziós tüneteid? Érdemes elmenni egy endokrinológushoz is.

2022. máj. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi. Nekem világéletemben voltak depressziós tüneteim, mégis működtek ezek a tevékenységek.
2022. máj. 14. 23:10
 3/3 anonim ***** válasza:
Jódpótlás tudományos alapokon- facebookcsoport, talán ez is segít.
2022. máj. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!