Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy pszichoterapeuta hogyan...

Egy pszichoterapeuta hogyan tud kigyógyítani a betegségekből?

Figyelt kérdés

Nem tudom elképzelni, hogy hogyan tud a beszélgetés meggyógyítani. Jártam már fél évet egy pszichológushoz, csak romlott az állapotom. Most pszichoterapeutához járok.

De beszélgetéssel hogyan lehet kigyógyulni a pánikbetegségből, szorongásból? Attól hogy mondjuk légzéstechnikákat tanított, az nem segít a pánikon.

Nektek hogyan segített?



2022. máj. 13. 12:43
 1/2 anonim ***** válasza:
68%
A pszichoterápia az érzelmekkel dolgozik, érzelmi blokkok oldódnak ki általa. A beszélgetés csak eszköz ahhoz hogy eljuss az érzelmi töltetű emlékeidhez, de nem az események, történetek vannak fókuszban, hanem a megéléseid.
2022. máj. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
70%
"Sehogy". Beszélget veled, utána te fogod magad terápiázni. Megtanulod kezelni és megoldani a saját problémáidat. Mindent magadnak kell megoldani és saját magadnak tulajdonítani. Nem ő csinálja hanem te. Kicsit hülyén fogalmaztam, remélem érthető.
2022. máj. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!