Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha az érzelmekre nincs reakció...

Ha az érzelmekre nincs reakció, akkor az bántalmazásnak számít?

Figyelt kérdés
Amikor valaki nyíltan, őszintén beszél az érzéseiről, a jókról, rosszakról is, és ezekre a másik féltől semmi reakció nem jön, az minek számít hosszú távon? Bántalmazásnak, vagy minek? A hatása az nagyon rossz rám, akárminek is számít: elbizonytalanodom, és az illetőnek semmilyen érzésemről nem tudok már beszélni, emiatt pedig magányos is vagyok, mert tejesen elutasítva érzem magam
2022. máj. 14. 16:04
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Szeretetnyelv oké, de én alkalmazkodjak az övéhez (mert lényegében ez van) ő pedig az enyémhez minimálisan sem? ☹
2022. máj. 14. 16:48
 12/17 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem inkabb csak lesz*r, nem akar veled foglalkozni. Ez a legjellemzobb az emberekre, hogyha nincs hasznuk beloled, akkor nem akarnak veled foglalkozni.
2022. máj. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell együtt maradni, ha nem illetek össze, mi ezen a probléma?
2022. máj. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
12-es igen, bennem is nyilván felmerült ez, és amikor mondom hogy hiányzik a szóbeli érzelmi kifejezés, akkor azon besértődik, mert kritikának veszi. Amikor megmondtam, úgy érzem hogy nem szeret, szeretethiányom van, akkor pedig volt hogy azt mondta: hiszen vettem neked csokit. Szóval ő igen, lehet hogy így fejezi ki az érzelmeit, de ahogy írtam, én alkalmazkodtam ehhez, (hogy ez az ő szeretetnyelve) de ő hozzám, az én érzelmi igényeimhez minimálisan sem. (Mármint hogy szavakkal fejezze ki az érzéseit.)
2022. máj. 14. 16:52
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem értettem, hogy miért van együtt két olyan ember, akik nem illenek össze...

Ha szenvedsz attól, hogy érzelmileg/interperszonálisan passzív, akkor ideje véget vetni a kapcsolatnak, és olyat keresni, aki empatizál.

2022. máj. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

Én sem reagálok, amikor a másik kéretlenül is megosztja az érzéseit.


Mit mondjak rá?

Ha panaszkodik - mert elmondani jó, de megoldást nem keresne a bajára -, akkor max egy "oké". Mert mit csináljak ezzel?


Ha meg örül, akkor arra egy "köszi" - és ennyi.

2022. máj. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%

Mármint hogy szavakkal fejezze ki az érzéseit - ezt pedig nem erőltetheted rá.


Én pl képtelen vagyok kimondani, ami bánt, mert egész életemben visszaéltek a szavaimmal (a családom az exem), és ellenem fordították őket.


Aki elvárná, hogy ezek után legyek full nyitott és a problémáimat másokkal megosztó, azzal megtartom az udvarias ám kimért hangnemet.

2022. máj. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!