Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon nárcisztikus vagyok....

Nagyon nárcisztikus vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Rejtett nárcisztikus vagyok, azaz introvertált, de mégis megvannak a betegség jelei nálam. Mindig is többnek gondoltam magamat mindenkinél, észre se veszem sokszor iskolában ha egy olyan ember beszél hozzám aki az én gondolkodásom szerint egy senki hozzám képest, egy szolga. Van hogy harmadjára szól hozzám amire egyáltalán észreveszem hogy hozzám beszélt és nem máshoz. Amikor látok egy ilyen tipik lúzer bandát bezsélgetni, magamba mindig nevetségesnek tartom és nem bírom felfogni hogy hogyan létezhetnek ilyen szerencsétlen stréber kis nullák. Namármost, esküszöm még örülnék is ha ezt pl mind ki tudnám mondani. De mivel introvertált vagyok, ezeket a gondolataimat sajna nem tudom kimondani kb senkinek se, magamba maradnak. A családom előtt viszont teljesen kiélem a beképzeltségemet, bocsánatot sose tudok kérni vagy nagyon nagy elhatározottság kell hozzá. Empátiát nem érzek senki felé, úgy gondolom ha én ide leszülettem akkor ne a mások javát nézzem már. Egyszer meg fogunk halni, senki se fog ránk emlékezni, minek foglalkoznék én bárkivel is? Egyedül a családtagjaimmal szoktam úgymond foglalkozni, születésnapjukra ajándékot venni, de ezt is csak azért hogy ne legyen bűntudatom és ne érezzem magam rosszul. Tegnap összevesztem nagyon egy-két családtagommal, de azóta is kerüljük egymást a házba és nem beszélünk. Alapvetően az történt hogy számonkértek valamiért amit tettem, én elküldtem őket az édes anyjukba (csak csúnyán) és szétvertem egy két dolgot a házban. Én ugyan bocsánatot biztos nem fogok kérni, majd kiheverik. Na szóval ezt hogy szokták kezelni?

2022. máj. 15. 15:18
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:
ja és 18 éves fiú vagyok amúgy. Az még kimaradt hogy önbizalomhiányom van emellett, ami kicsit ellentmond annak amit most az előbb leírtam. Idegenekkel az elején nagyon kedves és szégyenlős vagyok
2022. máj. 15. 15:20
 2/38 anonim ***** válasza:
73%
Közeli felmenőm volt ugyanilyen. Az egész nagyszámú család utálta, mint a szrt. Nem lehet jó neked, mert mindenki rühelli az ilyen személyt.
2022. máj. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
92%

Hát haver, az tok jó irany hogy ezt ilyen szépen le tudtad írni, ez egy egész jó önismeretet feltételez rolad, és ha valóban van szándék a változásra az külön jó.

Nyilván te is tudod a választ, pszichológushoz kellene elmenned és vele együtt aktívan dolgozni ezen

Hajrá!

2022. máj. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
41%
A YouToube-on Nárcisz coach néven fenn van egy csomó videó a nárcizmusról, nézd meg őket.
2022. máj. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
64%
10-ből 9 azért lesz narcisztikus, mert semmire sem viszi, helyette kitalál egy gyerekes világot magának, ahol ő a királyfi vagy a királylány. Azért iszonyú nyomi nárcisznak lenni, mert kívülről MINDENKI látja, mekkora szerencsétlen hazudozó az illető.
2022. máj. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
62%
Tehát a nárcisz egy olyan ember, akinek egyik lába 10 centivel rövidebb a másiknál, és közben folyton azt meséli, hogy futóversenyeket nyer. A háta mögött röhög rajta mindenki.
2022. máj. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
63%

Sam Vaknin pszichológiaprofesszor, maga is narcisztikus, a narcizmus legnagyobb élő szakértője. Itt az előadása tolmácsolással:


https://www.youtube.com/watch?v=iyLttAhKkA0

2022. máj. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Rajtam senki nem nevet hanem előbb kezdenek el félni és érzelmi terrorban tartom őket
2022. máj. 15. 15:45
 9/38 A kérdező kommentje:
Manipulálok stb
2022. máj. 15. 15:45
 10/38 anonim ***** válasza:
48%
Szóval szr ember vagy.
2022. máj. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!